fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

TOP 10 animovaných filmov

Máte tip? napíšte nám mailom

Máme tu prázdniny a s nimi aj kopec voľného času. Je možné ho stráviť vonku a užiť si krásne chvíle. No naše plány môže veľmi rýchlo pokaziť dážď či zlé počasie. A tak ako odporúčanie mám pre vás zoznam TOP 10 animovaných filmov, ktoré si radi pozrú okrem detí aj dospelí.

10.Ratatouille

1

Môže sa stať potkan slávnym šéfkuchárom? Malý potkan Remy o tom tajne sníva, no dobre vie, že jeho sen je takmer nesplniteľný. Ale osud ho zaveje do Paríža, kde sa zoznámi s Linguinim, obyčajným pomocníkom v kuchyni známej parížskej reštaurácie. Obaja zistia, že sa zázraky dejú a že variť môže naozaj každý! Len mu nesmie chýbať odvaha a dobrá vôľa!

9. Príšerky – Univerzita

2

Už od tej doby, keď bol Mike Wazowski iba malá príšerka, sníval, že sa raz stane úspešným strašiakom. A všetci vedeli, že najlepšie príšerky študujú na Univerzite pre príšerky. Ale počas prvého semestra sa mu začnú plány rúcať. Cestu mu skríži absolútne eso Sulley, ktorý je jednoducho talent na strašenie. Ich súťaživosť im však zabezpečí vyhadzov zo školy. A bude to ešte horšie, keď zistia, že na to, aby sa dostali späť, budú musieť spolupracovať. Nemôžu to zvládnuť sami, musia držať spolu s najväčšími odpadlíkmi univerzity – bratstvom Oozma Kappa.

8. Mŕtva nevesta Tima Burtona

3

Dej filmu sa odohráva vo viktoriánskej dedinke a sleduje príbeh Viktora, mladého muža, stiahnutého do podsvetia, kde sa ožení s mŕtvou nevestou. Jeho skutočná nevesta ho však čaká vo svete živých. Aj keď zistí, že život vo svete mŕtvych je predsa len zaujímavejší, ako jeho stará striktná výchova, zistí, že neexistuje nič, čo by ho oddelilo od jeho lásky. Príbeh, ktorý je zameraný pre dospelých je jedným z mnohých majstrovských diel režiséra Tima Burtona.

7.Veľká šestka

4

Emóciami nabité komické dobrodružstvo o malom geniálnom konštruktérovi robotov – Hirovi Hamadovi, ktorý sa naučí využiť svoj talent. Pomôže mu v tom jeho nadaný brat Tadashi a jeho kamaráti: Go Go, Tamago, Wasabi No-Ginger, Honey Lemon a Fred. Keď sa táto partička ocitne nešťastnou zhodou náhod uprostred nebezpečnej hry, Hiro sa obráti na svojho najbližšieho kamaráta – robota Baymaxa – a zmení seba a svojich priateľov na high-tech hrdinov, odhodlaných vyriešiť vzniknutú záhadu.

Prečítajte si tiež:
Rytmus natočil nový dokument Tempos! Na čo všetko sa môžeme tešiť?

6. Ralph rozbi to

5

Príbeh rozpráva o Ralphovi, ktorého životnou náplňou je ničenie obrovského domu v jeho hre. Už ho ale nebaví život záporáka a chcel by získať medailu za výhru rovnako ako Felix, kladná postavička z tejto videohry. Rozhodne sa preto prejsť do inej hry, aby ju konečne získal. To však spôsobí jeden obrovský problém a ten môže viesť až ku zániku celej videoherne. Príbeh o záchrane postavičiek z obľúbených hier, plný napätia, smiechu a dobrodružstva.

5. Zootropolis

6

Moderná metropola zvierat Zootropolis je mesto ako žiadne iné. Je to miesto, kde žijú zvieratá z rôznych miest sveta. Tu môžete byť kýmkoľvek, bez ohľadu na to či ste obrovský slon, alebo len malinká myška. Keď však do mesta dorazí optimistická Judy, zistí, že byť prvým zajačikom v policajnom zbore plnom veľkých a drsných zvierat nie je taká zábava. A keďže chce všetkým dokázať, že na to má, skočí po prvej príležitosti riešiť záhadný prípad. Aj keď to pre ňu znamená vziať so sebou aj prefíkaného lišiaka.

4. Mimoni

7

Fenomén, ktorý sa na svetlo sveta dostal vďaka filmu Ja Zloduch. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo vlastne tieto žlté stvorenia pracujú pre najväčšieho zloducha sveta? Tento film vám na to ponúka odpoveď. Mapuje históriu Mimoňov, ktorí už od nepamäti slúžia najväčším darebákom. Keď o svojho pána prišli, urýchlene si hľadali ďalšieho a keď už nevedia nikoho nájsť, upadajú do depresie. Ale traja hrdinovia – Bob, Stuart a Kevin vyrazia do sveta, aby svojim priateľom vrátili zmysel života. Na festivale v Amerike objavia absolútnu špičku medzi zlodejmi – Scarlett a okamžite zatúžia pre ňu pracovať. Ona sa ich rozhodne zneužiť na krádež britských korunovačných klenotov. V stávke nie sú už len kráľovské šperky, ale aj existencia ich živočíšneho druhu.

3. Na vlásku

8

Bola raz jedna kráľovná, ktorá čakala bábätko. Keď však nastali zdravotné komplikácie, všetci sa snažia nájsť kvet, ktorý má liečivé účinky. Využíva ho stará žena Gothel, ktorá vďaka nemu mladne. Ukrýva ho, no raz sa však jej skrýša odhalila. Kvet sa našiel, kráľovná vyzdravela a narodilo sa jej krásne dievčatko s nádhernými zlatými vlasmi – Rapunzel. V jednu noc ju Gothel ukradla a zamkla do veže, kde využívala jej vlasy, ktoré mali liečivú schopnosť kvetu. Tak rástla Rapunzel a aj jej vlasy celých 18 rokov v zamknutej veži, a jej “matka” ju nechce za žiadnu cenu pustiť von. Chce sa dostať preč v deň svojich narodenín, aby mohla vidieť na vlastne oči vypúšťanie lampiónov nad kráľovstvom, ktoré púšťajú v nádeji aby sa ich dcéra vrátila domov. Keď jej to zatrhne, tak sa postupne vzdáva, no do cesty sa jej šťastnou náhodou pripletie šarmantný Flynn Rider, zlodej. Postupne spolu uzavrú dohodu a Rapunzel sa konečne dostane mimo veže, kde konečne zistí pravdu.

Prečítajte si tiež:
Umučenie Krista: Aj toto sa odohralo v jednom z najsilnejších filmov všetkých čias

 

2. Kniha života

Film rozpráva príbeh o mladíkovi Manolovi, ktorý so svojím najlepším priateľom Joaquinom bojuje o srdce mladej Marie, ale zároveň musí napĺňať osud svojej rodiny a musí sa stať najlepším toreadorom. Keď Máriu pošlú do polepšovne mimo ich mesta, Manolo sa stáva toreadorom a z Joaquina je hrdina mesta. Po niekoľkých rokoch sa Maria vracia a všetko sa skomplikuje. A už to nie je otázka, ktorá sa týka len sveta živých.

1. V hlave 

10

Príbeh 11-ročnej Riley začína v krásnom období základnej školy. Baví ju ľadový hokej, má pár kamošov, žije v Minnesote, kde vždy zamŕza jazero. No keď sa musia rodičia presťahovať za prácou do San Francisca, čaká ju veľká zmena a je otázne, ako na ňu Riley na prahu puberty zareaguje. Nové prostredie, škola, ľudia i nové výzvy. A čo sa pri týchto zmenách deje v našej mysli? Jej nálady i reakcie ovláda pätica emócií: Radosť, Smútok, Strach, Nechuť a Hnev. Každá inak vyzerá, má svoju rolu a obhajuje vlastné konanie. Sledujte v tomto filme dobrodružstvo, ktoré sa môže stať, ak sa niekto stará do vecí, s ktorými by nemal mať nič spoločné – najmä pokiaľ ide o spomienky a nálady.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií