Toto sú najľahšie hacknuteľné heslá, ktoré ľudia na sociálnych sieťach používajú. Ak niektoré z nich máš aj ty, zmeň ho čo najskôr

Toto sú najľahšie hacknuteľné heslá, ktoré ľudia na sociálnych sieťach používajú. Ak niektoré z nich máš aj ty, zmeň ho čo najskôr

V dnešnej dobe je na svete veľké množstvo sociálnych sietí, kde môžu ľudia komunikovať s ostatnými bez toho, aby sa s nimi museli osobne stretnúť. Ako je každému jasné, na takéto weby sa treba zaregistrovať a vytvoriť si prihlasovacie meno spolu s heslom.

Konkrétne sa budeme venovať heslám. Si si istý tým, že je to tvoje správne sformulované a neobsahuje bežné slová či znaky? Predsa len, ako veľa je sociálnych sietí, tak veľa je aj špecialistov na hackovanie.


Kto nevie, čo hacknutie je, v krátkosti ti to prezradíme: Hacker je počítačový špecialista či programátor s detailnými znalosťami fungovania systému; dokáže s ním výborne pracovať a najmä si ho upraviť podľa svojich potrieb známy aj ako počítačový pirát, cracker, t. j. osoba prenikajúca do cudzích počítačov či databáz (cez sieť) bez toho, aby mala prístupové práva.

43896unilad-imageoptim-woman-typing-writing-windows-large

Začneme tak zo všeobecna… ak tvoje heslo obsahuje meno tvojho domáceho miláčika či tebe veľmi blízkej osoby, tvoj dátum narodenia či rôzne kombinácie čísel, môžeš si na profil napísať status ,,Ahojte hackeri, môj účet som vám priam naservíroval na zlatý podnos” a spokojne sa odhlásiť.

Ak však chceš vedieť o konkrétnych príkladoch, aj tie pre teba Dr. Jeff Yan pripravil. Dr. Jeff Yan sa pohrabal v starej databáze Yahoo za účelom nájsť najpoužívanejšie heslá a prišiel s týmto zoznamom:

1. 123456
2. password / heslo
3. welcome / vitaj
4. ninja
5. abc123
6. 123456789
7. 12345678
8. sunshine / svitanie
9. princess / princezná
10. qwerty

giphy

Keď sa redaktori spýtali Dr. Jeffa Yana, prečo ľudia používajú takéto heslá, odpovedal:

,,Myslím si, že sa neboja alebo nerozumejú, aké riskantné môže byť nechať svoj účet nedostatočne zaheslovaný. Rovnako ako ľudia vedia, že keď na ceste svieti červená, majú zastaviť, tak by mali vedieť, že aj heslo 123456 nie je vhodný spôsob ochrany účtu.”

Zdroj: unilad.co.uk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Milujete plávanie v bazéne? Do tohto by ste asi nevošli, pretože jeho presklené dno je vo výške 152 metrov
Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*