fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Týchto 6 vecí v žiadnom prípade nerobte matkám po pôrode. Budú z toho totiž vytočené a nervózne

Máte tip? napíšte nám mailom

Čakáte prírastok vy alebo niekto vo vašom okolí? Toto je zoznam 6 vecí, ktoré vedia poriadne vytočiť čerstvé mamičky. Súhlasíte?

1. Nečakané návštevy prvých 6 nedieľ

Návštevy mesiac po pôrode sú pre niektoré čerstvé mamičky hotová katastrofa. Práve po príchode domov sa totiž potrebujú aklimatizovať na domáce prostredie a nie obehovať nečakaných hostí. Aj preto vám radíme, aby ste pred každou návštevou radšej zavolali, či nebudete na obtiaž.

2. Trápne komentáre a nevyžiadané rady

Aj keď prvorodičky nemajú veľa skúsenosti s prebaľovaním, kojením či celkovou starostlivosťou o dieťa, základy sa naučia už v pôrodnici, a preto by sa mali ostatní zdržať zbytočných komentárov a rád. Predsa len to čerstvej mamičke nepridáva na nálade, ba čo viac vytáča ju to do zúfalstva a to najmä vtedy, ak niečo také utrúsi svokra.

3. Nachladená či kýchajúca návšteva

Kašeľ alebo nádcha v prítomnosti malého bábätka je strašiakom pre všetky mamičky, pretože to môže znamenať pohromu. Takže, ak ste čo i len trošku choré či nachladené, na návštevu novorodeniatka okamžite zabudnite.

Prečítajte si tiež:
Kňazi zneužívali nepočujúce deti: Dožijú za mrežami

4. Neužitočné darčeky

Aj keď možno viaceré ostanete prekvapené, pravdou je, že viaceré ženy nemajú radi neužitočné darčeky. Medzi ne patrí aj oblečenie v prípade, že sa netrafíte do veľkosti bábätka. Aj preto kupujte buď väčšie veci, aby ste mali záruku, že do toho vyrastie, alebo vsaďte na darček v podobe tortičky či plienok.

5. Kritika vzhľadu či neporiadku

Aj keď sa kritika udeľuje veľmi ľahko, prijíma sa o dosť ťažšie. Svoje o tom vedia aj matky, ktoré si niekoľko dní po pôrode musia vypočuť, ako zle vyzerajú, prečo sa neučesané, nenamaľované, prečo majú v byte taký neporiadok či prečo nevarili. Dosť! Takéto nepríjemné pripomienky si radšej nechajte pre seba, pretože nimi matku poriadne nahneváte…

6. Návšteva, ktorá je dlhšia než hodinu

Pamätajte, že nepísané pravidlo materskej etikety znie – príďte skoro a nezostávajte veľmi dlho. Aj matka si potrebuje oddýchnuť, pospať, osprchovať sa a to všetko môže vtedy, keď ju vy nebudete zdržiavať. Preto verte, že hodinová návšteva úplne stačí.

Prečítajte si tiež:
V Kyjeve plní mačka sny

Foto: Flickr
Zdroj: supermamy.maminka.cz

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií