fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina bude mať do konca roka prvé riešenia na náhradu škôd v dôsledku ruskej invázie, vyhlásil Zelenskyj

Škody na Ukrajine by sa mali kompenzovať aj z peňazí zo zmrazených aktív Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajina bude mať do konca tohto roka reálne riešenia a mechanizmus na kompenzáciu škôd v dôsledku ruskej invázie. Ako referuje web Ukrajinská pravda, po štvrtkovom stretnutí so švajčiarskym prezidentom Ignaziom Cassisom to povedala ukrajinská hlava štátu Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Bude tu otázka týkajúca sa implementácie medzinárodného mechanizmu. Pracujeme na tom, aby príslušná rezolúcia o implementácii kompenzačného mechanizmu bola podporená OSN. Mnohé krajiny sú na to už pripravené. Myslím si, že do konca tohto roka budeme mať skutočné riešenia a uvidíme skutočný mechanizmus,“ povedal Zelenskyj na margo mechanizmu, ktorý by mal kompenzovať škody na Ukrajine aj z peňazí zo zmrazených aktív Ruska.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina bude mať do konca roka prvé riešenia na náhradu škôd v dôsledku ruskej invázie, vyhlásil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií