fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajina potvrdila ďalší útok na strategický most pri Chersone a tvrdí, že protiofenzíva na juhu napreduje (video)

Antonivský most pri Chersone má strategický význam. Už pred týždňom bol podľa regionálneho predstaviteľa dosadeného Moskvou vážne poškodený ukrajinským ostreľovaním.

Máte tip? napíšte nám mailom

27.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinskí predstavitelia potvrdili ďalší útok na kľúčový most, ktorý používajú ruské sily na podporu a zásobovanie svojich jednotiek na okupovanom juhu Ukrajiny. Informuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na sociálnych sieťach sa objavilo viacero videí s explóziami v blízkosti Antonivského mosta ponad rieku Dnipro v Chersonskej oblasti, ktorá prepája Ukrajinu a Ruskom anektovaný polostrov Krym. Zásahy mosta potvrdila i hovorkyňa ukrajinského operačného veliteľstva Juh Natalia Humeňuková: „Áno, nastali útoky na most, a boli presné.“

Most so strategickým významom

Antonivský most pri Chersone má strategický význam. Už pred týždňom bol podľa regionálneho predstaviteľa dosadeného Moskvou vážne poškodený ukrajinským ostreľovaním. Ukrajinská armáda vtedy pri útokoch použila mimoriadne presné americké raketomety HIMARS.

Ukrajinským predstaviteľom sa podarilo uskutočniť zámer, aby most mohol naďalej slúžiť civilnej doprave, no bol neprejazdný pre ruskú ťažkú techniku. Humeňuková podotkla, že ukrajinská armáda na rozdiel od ruskej „neničí infraštruktúru, ale plány nepriateľa“.

❗️Another video of craters on the Antonovsky bridge. Which shows damage more clearly. #Kherson #Ukraine️ https://t.co/zNJcjpBonl pic.twitter.com/xISLkkaOW1
— Special Kherson Cat 🐈🇺🇦 (@bayraktar_1love) July 27, 2022

Prečítajte si tiež:
Po oslobodení ďalšieho územia našli telá mučených civilistov, Rusi sa hromadne vzdávajú

Protiofenzíva juhu napreduje

Zástupca šéfa administratívy dosadenej Kremľom v Chersone Kirill Stremousov sa snažil situáciu bagatelizovať, že vojna sa nerozhodne na Antonivskom moste.

Použil pritom spomenuté slovo „vojna“, ktoré je v Rusku zakázané pri pomenovávaní ruských vojenských aktivít na Ukrajine. Humeňuková však poznamenala, že ukrajinské sily postupujú zo severu do Chersonskej oblasti. „Protiofenzíva na juhu Ukrajiny napreduje. Ruská armáda je demoralizovaná,“ dodala.

Ukrajinská armáda oslobodila v Chersonskej oblasti ďalšie dve dediny. Operačné veliteľstvo Juh na Facebooku informovalo, že ukrajinskí vojaci zničili aj ruský tank, húfnice, mínometný komplex Sani, muničný sklad a osem obrnených a vojenských vozidiel. V priebehu utorka prišlo na juhu Ukrajiny o život ďalších 89 ruských vojakov.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina potvrdila ďalší útok na strategický most pri Chersone a tvrdí, že protiofenzíva na juhu napreduje (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií