fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinci salvovým raketometom zničili sklad ruskej armády v Chersonskej oblasti

Na okraji mesta Skadovsk bol zničený ďalší sklad munície a vojenského vybavenia, ktoré nepriateľ dopravil z Krymu, povedal poradca šéfa civilno-vojenskej administratívy Chersonskej oblasti.

Máte tip? napíšte nám mailom

1.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinská armáda uviedla, že útokom salvovým raketometom spôsobila podstatné škody skladu ruských síl v Chersonskej oblasti.

Poradca šéfa civilno-vojenskej administratívy Chersonskej oblasti Serhij Chlan pre ukrajinskú televíziu povedal, že „včera bol na okraji mesta Skadovsk zničený ďalší sklad munície a vojenského vybavenia, ktoré nepriateľ dopravil z Krymu“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Mesto Skadovsk sa nachádza na pobreží Čierneho mora približne 80 kilometrov od najbližšej ukrajinskej frontovej pozície. Informuje o tom portál cnn.com.

„Bodom obratu vo vojenských operáciách v chersonskom smere nastal pred viac ako dvomi týždňami vďaka systému HIMARS, ktorý nám umožnil začať likvidáciu skladov v zázemí nepriateľa,” dodal Serhij Chlan.

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinci salvovým raketometom zničili sklad ruskej armády v Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií