Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinská armáda pokročila v Chersonskej aj Záporožskej oblasti, tvrdí ISW

Geolokačné zábery ukazujú, že ukrajinské jednotky pokročili smerom k obci Krynky, ktorá sa nachádza 30 kilometrov severovýchodne od mesta Cherson.

15.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) v utorok pokročila v Chersonskej oblasti na ľavom brehu rieky Dnipro a severozápadne od obce Verbove v Zaporožskej oblasti. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Geolokačné zábery ukazujú, že ukrajinské jednotky pokročili smerom k obci Krynky, ktorá sa nachádza 30 kilometrov severovýchodne od mesta Cherson. Ukrajinskí vojaci podnikli ofenzívne operácie aj v západnej časti Záporožskej oblasti a dosiahli zisky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Generálny štáb Ozbrojených síl Ukrajiny okrem toho informoval, že ukrajinská armáda pokračuje v ofenzíve na melitopoľskom fronte na západe Záporžskej oblasti.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinská armáda pokročila v Chersonskej aj Záporožskej oblasti, tvrdí ISW © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií