fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukrajinské matky vyšli do ulíc Bratislavy s cieľom upozorniť na ruský teror, ich spovede lámu srdce (video)

Cieľom pochodu bolo upozorniť na teror páchaný ruskými okupantami na deťoch, ženách či mužoch na Ukrajine. 

Máte tip? napíšte nám mailom

10.4.2022 (Webnoviny.sk) – V uliciach Bratislavy v nedeľu pochodovali ukrajinské matky, pričom v náručí niesli symbolické bábky, pripomínajúce mŕtve deti.

Ako v tlačovej správe informovali organizátori protestu, účelom bolo pripomínať násilie páchané na civilistoch ruskými okupantmi na Ukrajine vrátane detí.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Desivé príbehy zachránených matiek

Účastníci pochodu prešli centrom Bratislavy z Rybného námestia na Hlavné námestie, kde vystúpili ženy z Ukrajiny, ktoré rozpovedali svoje osobné príbehy. Podujatie zorganizovalo hnutie Pochod ukrajinských žien v spolupráci so Znepokojenými matkami a iniciatívou Mier Ukrajine.

„Ukrajinské deti každý deň umierajú a my nemôžeme len tak sedieť a pozerať sa na to. Utiekli sme pred vojnou, ale to neznamená, že sme slabé,” povedala jedna z organizátoriek pochodu Yulia Tupikina.

Teror ruských vojakov

Upozorňovanie na zločiny, ktoré páchajú ruskí okupanti na Ukrajine, je podľa nej formou boja za vlasť. „Napriek odvahe a nasadeniu našich obrancov apelujeme na to, že potrebujú pomoc. Sami to nezvládneme,” doplnila Tupikina.

Do 9. apríla zomrelo podľa ukrajinskej prokuratúry na Ukrajine 176 detí a 324 ich bolo zranených.

Prečítajte si tiež:
Sudcovi Sobolovskému, ktorý rozhodoval o miliónových zmenkách televízie Markíza, pozastavili funkciu

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: detské obete, Iniciatíva Mier Ukrajine, Pochod, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinské matky vyšli do ulíc Bratislavy s cieľom upozorniť na ruský teror, ich spovede lámu srdce (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií