fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

USA očakávajú organizáciu falošných referend na Ukrajine s cieľom anexie

Násilnú anexiu územia suverénnej a nezávislej krajiny označil americký šéf diplomacie za hrubé porušenie Charty OSN.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.7.2022 (Webnoviny.sk) – Spojené štáty očakávajú, že lídri dosadení Moskvou na Ukrajine budú organizovať falošné referendá s cieľom anektovať časti krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V stredu sa tak vyjadril americký minister zahraničných vecí Antony Blinken s tým, že Spojené štáty „musia a budú konať rýchlo, aby bolo Rusku jasné, že takéto taktiky nebudú fungovať”. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Ruskom dosadení lídri zorganizujú falošné referendá s cieľom vytvoriť zdanie, že ľudia v týchto oblastiach sa chcú pripojiť k Rusku. Tieto falošné hlasovania následne použijú, aby tvrdili, že anexia týchto regiónov je legitímna,” povedal Blinken počas tlačovej konferencie svojho rezortu vo Washingtone. „Násilnú anexiu územia suverénnej a nezávislej krajiny” pritom americký šéf diplomacie označil za „hrubé porušenie Charty OSN”.

„Členovia medzinárodnej komunity, ktorí sa zaviazali dodržiavať chartu a medzinárodné právo, majú zodpovednosť odsúdiť tieto plány ruskej vlády a jasne sa vyjadriť, že tieto nelegálne skutky nikdy neuznajú,” konštatoval Blinken a upozornil, že „v opačnom prípade, nemôže nikto tvrdiť, že je prekvapený, ak Rusko splní svoje plány alebo ak budú iné krajiny v budúcnosti nasledovať príklad Moskvy”.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – USA očakávajú organizáciu falošných referend na Ukrajine s cieľom anexie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Z centra Kyjeva odstránia sochu priateľstva medzi Ukrajincami a Rusmi zo sovietskych čias
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií