fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úvod do novej sezóny vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní komplikuje teplé počasie, organizátori rušia štart za štartom

Ženy do novej sezóny Svetového pohára vstúpia najskôr 12. novembra paralelnou súťažou v rakúskom stredisku Lech/Zürs.

Máte tip? napíšte nám mailom

25.10.2022 (Webnoviny.sk) – Ženská časť sezóny vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní sa nezačala v októbri obrovským slalomom v rakúskom Söldene a nezačne sa ani v úvode novembra zjazdom zo švajčiarskeho Zermattu do talianskeho strediska Cervinia.

Preteky zrušili pre teplé počasie

Vedenie seriálu po konzultácii s organizátormi zo Švajčiarska a Talianska totiž pre mimoriadne teplé počasie zrušilo aj preteky naplánované na 5. a 6. novembra.

Nový ročník SP sa tak pre ženy začne najskôr 12. novembra v rakúskom stredisku Lech/Zürs, kde je naplánovaná paralelná súťaž. Uvedené zjazdy a pravdepodobne aj paralelnú súťaž plánovala Slovenka Petra Vlhová vynechať.

Už počas najbližšieho víkendu sa mali na trati z Zermattu do Cervinie postaviť na štart muži, ich preteky v zjazde však zrušili bez náhrady pred pár dňami. Zjazdári však už majú úvod sezóny úspešne za sebou, keď v nedeľu v rakúskom Söldene bojovali o body v obrovskom slalome.

Nebezpečne mäkký sneh

Zjazd zo Švajčiarska do Talianska pod Matterhornom podľa organizátorov znemožnil dážď v nadmorskej výške nad 3000 metrov nad morom a nebezpečný mäkký sneh v dolnej časti plánovanej trate. “Prírodu musíme rešpektovať a akceptovať,” uviedol šéf organizátorov uvedeného podujatia Franz Julen.

Prečítajte si tiež:
Forsterovej nevyšlo semifinále na 100 m prekážok podľa predstáv a výkon z rozbehu už nezopakovala (video)

Jedny preteky na území dvoch štátov mali byť unikátom, ktorý v kalendári Svetového pohára doteraz nefiguroval. Na premiéru si tak spomenuté podujatie ešte musí počkať.

Viac k témam: Počasie, Svetový pohár v alpskom lyžovaní, Vysoké teploty
Zdroj: Webnoviny.sk – Úvod do novej sezóny vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní komplikuje teplé počasie, organizátori rušia štart za štartom © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií