fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Banskej Bystrici museli po prívalovom daždi vyhlásiť tretí stupeň povodňovej aktivity

Primátor Ján Nosko zvolal krízový štáb. Radnica situáciu monitoruje a následne bude rátať škody.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.5.2023 (SITA.sk) – Na území mesta Banská Bystrica po prívalovom daždi, ktorý mesto zasiahol medzi 15:30 a 16:15, vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity.

Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová, podľa Slovenského hydrometeorologického ústavu v mestskej časti Radvaň dosiahli zrážky nadpriemerné množstvo, ktoré sa pohybovalo od 27 do 29 milimetrov za hodinu.

Hladina Hrona zostala nízka

Na území mesta zatopilo viacero ulíc, ale aj objektov mesta. Ide napríklad o Mestský mládežnícky štadión Kráľová – Radvaň, kde bola zatopená šatňa.

Primátor Ján Nosko zvolal krízový štáb, na ktorom od 16:00 vyhlásili tretí stupeň povodňovej aktivity. Radnica momentálne situáciu monitoruje a následne bude rátať škody.

Na krízovom štábe sa zúčastnili zamestnanci mestského úradu aj náčelník mestskej polície.

„Kontaktovaný bol Hasičský a záchranný zbor, Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, Slovenský vodohospodársky podnik, ktorý oznámil, že aj napriek extrémnemu množstvu zrážok je hladina Hrona nízka a klapky sú v poriadku,“ popisuje hovorkyňa s tým, že kanalizačné vpuste nestíhali odvádzať extrémne množstvo zrážok.

V teréne sú aj dobrovoľní hasiči

Aktuálne sú v teréne, pripravení odstraňovať následky, dobrovoľní hasiči, Hasičský a záchranársky zbor, zamestnanci mesta, ale aj príslušníci mestskej polície.

Prečítajte si tiež:
Kedy prídu na Slovensko vrtuľníky Blackhawk? Podľa ministerstva obrany platí pôvodný termín

„Zmluvný partner mesta, MIS – Milan Smädo – údržby ciest a komunikácií, sa postará o vyčistenie ciest a kontrolu kanalizačných vpustí. V najbližších hodinách budeme situáciu intenzívne monitorovať a postupne zbierať dokumentáciu o spôsobených škodách,“ uzavrela Adamovičová.

Viac k témam: Počasie, Prívalový dážď
Zdroj: SITA.sk – V Banskej Bystrici museli po prívalovom daždi vyhlásiť tretí stupeň povodňovej aktivity © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií