fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Indii vyvinuli prevratný softvér. Vďaka nemu sa podarilo za 4 dni vypátrať takmer 3 tisíc nezvestných deti

Nový softvér môže zachrániť deti nielen v Indii ale na celom svete.

Prípady stratenia či únosov detí sú vo svete problémom, ktorý je mimoriadne aktuálny a citlivý. Aj keď sa ich vyšetrovatelia snažia riešiť ako najlepšie vedia a môžu, je veľké percento detí, ktoré nedokážu nájsť a vrátiť ich tak k utrápeným rodičom.

V tomto smere ale prišli s revolučným riešením v indickom Dillí, kde vyvinuli systém rozpoznávania tvári. Ten využíva masívnu databázu fotografii a profilov, vďaka čomu dokáže spojiť tvár akéhokoľvek dieťaťa s nezvestným maloletým.

Technológiu ako prví vyskúšali policajti v oddelenia v Dillí, kde do softéru naskenovali 45-tisíc fotografií detí, ktoré žijú v detských domovoch. Len počas testovacej fázy, ktorá trvala od 6. do 10. apríla, sa im podarilo identifikovať 2930 maloletých, ktorí boli evidovaní ako nezvestní.

Bachpan Bachao Andolan, organizácia pre práva detí, pracuje na návrhu, vďaka ktorému by bolo umožnené policajnému oddeleniu v Dillí používať softvér bezplatne. Národná komisia pre ochranu práv dieťaťa tiež bojuje za využívanie softvéru.

 

 

Zdroj: Good News Net

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií