fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V Kauze “Dobytkár” odovzdal dnes jeden z obvinených 400-tisíc eur

V Kauze Dobytkár sa jeden z obvinených dobrovoľne rozhodol odovzdať 400-tisíc eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

„V rámci akcie Dobytkár pre účely trestného konania boli zaistené viaceré cenné veci a finančné hotovosti. Včera došlo zo strany jedného z obvinených k dobrovoľnému vydaniu finančných prostriedkov vo výške 400.000 eur, ktoré majú pochádzať z inkriminovanej trestnej činnosti,“ uviedol pre aktuality.sk. hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Podľa zistení Aktuality.sk je týmto obvineným Marek Kodada, ktorý bol niekdajším šéfom sekcie rozvoja vidieka a priamych platieb na ministerstve pôdohospodárstva.

Marek Kodada od začiatku spolupracuje s vyšetrovateľmi a pomáha objasniť fungovanie korupcie na Pôdohospodárskej platobnej agentúre.

V kauze Dobytkár mali na úplatkoch zarobiť 6,5 milióna eur

„V monitorovanom období takto malo dôjsť k prijatiu úplatkov celkom vo výške cca 6,5 milióna eur,” povedala Baloghová, pre TV Markíza.

Troch väzobne stíhaných a ďalšie osoby zadržala začiatkom marca NAKA v rámci akcie s názvom Dobytkár. Počas akcie vtedy zadržala deväť osôb, hotovosť vo výške 100.000 eur a obrazy v hodnote 800.000 eur.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj aktuality

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií