fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V týchto krajinách EÚ sa bez COVID preukazu nepohnete, poisťovňa odporúča pred odchodom preveriť aj platné opatrenia pri vstupe

Dovolenkárom postačí aj elektronická verzia COVID preukazu.

Máte tip? napíšte nám mailom

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – COVID preukaz EÚ je v niektorých krajinách stále nevyhnutnosťou. Preukázanie sa Green pasom v EÚ vyžadujú aktuálne Fínsko, Francúzsko, Korzika, Malta a Monako.

Potvrdenie v mobile

Pred cestou je preto dôležité overiť si podmienky vstupu do krajiny na stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Nie je nutné nosiť COVID preukaz so sebou, postačí aj jeho elektronická verzia, ako informovala Ivana Štefúnová zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP).

Štefúnová uviedla, že poistenci najväčšej zdravotnej poisťovne na Slovensku majú tento doklad dostupný aj v mobilnej aplikácii VšZP.

SOS karta prvej pomoci

Mobilná aplikácia zobrazuje aj všetky absolvované očkovacie dávky, rovnako ako potvrdenie o prekonaní ochorenia či testovaní PCR.

„Okrem COVID preukazu EÚ nájdu naši poistenci v mobilnej aplikácii aj preukaz poistenca, ako aj európsky preukaz zdravotného poistenia. Bezpečnosť cestujúceho zvyšuje aj SOS karta prvej pomoci v aplikácii. V karte je možné vyplniť kontakt v prípade núdze, alergie, krvnú skupinu aj chronické ochorenia. Všetky tieto dôležité veci sa zobrazia i na uzamknutej obrazovke smartfónu,” informovala.

Prečítajte si tiež:
Európska komisia navrhla, aby sa Ukrajine poskytla makrofinančná pomoc vo výške deväť miliárd eur

Aplikácia zobrazuje aj zoznam najbližších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a upozorní aj na najbližšie preventívne prehliadky.

Viac k témam: COVID preukaz, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – V týchto krajinách EÚ sa bez COVID preukazu nepohnete, poisťovňa odporúča pred odchodom preveriť aj platné opatrenia pri vstupe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií