fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Veľká Británia uvalila na Bielorusko ďalšie sankcie, môžu za to vyjadrenia Lukašenka o súdržnosti s Ruskom

V nedeľu bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že jeho krajina úplne stojí za Ruskom a obe krajiny „zostanú spolu”.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.7.2022 (Webnoviny.sk) – Veľká Británia uvalí na Bielorusko nové ekonomické, obchodné a dopravné sankcie preto, že Minsk podporuje ruskú vojnu na Ukrajine.

Súčasťou nového balíka sankcií bude zákaz importu a exportu tovarov v hodnote približne 60 miliónov libier, vrátane exportu ropných produktov, komponentov moderných technológií a luxusných tovarov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zároveň Británia zakáže dovoz bieloruského železa a ocele a zakáže ďalším bieloruským firmám emitovať dlhopisy a akcie v Londýne. Informuje o tom portál news.sky.com.

Bielorusko je aj v rámci ruskej invázie blízkym spojencom Kremľa. V nedeľu bieloruský prezident Alexander Lukašenko vyhlásil, že jeho krajina úplne stojí za Ruskom a obe krajiny „zostanú spolu“.

Okrem toho povedal, že sa celou svojou váhou postavil za vojenskú kampaň Vladimira Putina proti Ukrajine „od úplne prvého dňa“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie, Sankcie proti Bielorusku, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Veľká Británia uvalila na Bielorusko ďalšie sankcie, môžu za to vyjadrenia Lukašenka o súdržnosti s Ruskom © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Európska únia podporí Úrad OSN pre palestínskych utečencov na Blízkom východe 261 miliónmi eur
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií