fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americký štát láka ľudí, aby sa sem presťahovali tým, že im dá 10 000 dolárov. Nejde však zďaleka o jediný benefit, ktorý novým obyvateľom ponúka

Máte tip? napíšte nám mailom

Krásny americký štát má prípadným novým občanom čo ponúknuť…

To, že niektoré krajiny či mestá lákajú ľudí, aby sa stali ich novými obyvateľmi tým, že im zaplatia slušný balík peňazí, ste už určite zachytili. Najnovšie sa k ním pripája aj americký štát Vermont, ktorý leží na severovýchode USA na hranici s Kanadou.

Zdroj: Instagram/travelvermont
Zdroj: Instagram/travelvermont

Jeden z najmenších štátov v USA len pred nedávnom schválil zákon, ktorý vojde do platnosti od 1. januára 2019 a sľubuje ľuďom, ktorí sa sem presťahujú finančnú odmenu vo výške 10-tisíc dolárov, čo je približne 8 500 eur. Na získanie týchto peňazí však treba spĺňať isté podmienky.  Tento lákavý finančný benefit Vermont ponúka freelancerom a iným ľuďom, ktorí pracujú z domu.

Zdroj: Instagram/travelvermont

Vermont bude hradiť pozície pre 100 nových obyvateľov v nasledujúcich rokoch a 20 nových obyvateľov každý rok potom. Ponuka bude ale platí iba pre nových obyvateľov, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené podmienky a do štátu sa presťahujú 1.1.2019 alebo neskôr. A ďalšou podmienkou na získanie dotácie je, že ročný príjem nového obyvateľa nemôže presiahnuť 5-tisíc eur. Po splnení všetkých požiadavok možno získať aj ročný bonus vo výške 10 000 eur.

Prečítajte si tiež:
Funguje Touch ID a Face ID na iPhone aj s mŕtvym telom?

Vo Vermonte nájdete skôr pokojný život než rušný život, akým sú väčšinou prezentované americké štáty a mestá. Hlavné mesto Vermontu je Montpelier s počtom obyvateľov len 8-tisíc a najväčším mestom tohto štátu je Burlingon, v ktorom žije iba 42-tisíc obyvateľov Veľkým lákadlom je nádherná príroda a hory, v ktorých sa nachádza hneď niekoľko najlepších lyžiarskych rezortov v USA. Okrem toho sa tu vyrába aj najlepší javorový sirup a je tu nízka kriminalita. Fajčiarov marihuany môže na tomto štáte potešiť aj jej nedávna legalizácia.

Zdroj: Instagram/travelvermont
Zdroj: Instagram/travelvermont
Zdroj: Instagram/travelvermont
Zdroj: Instagram/travelvermont
Zdroj: Instagram/travelvermont

 

Zdroj: Insider

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií