fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

16-ročná Veronika ukončila svoj život spolu s kamarátkou. Je za tým vražedná hra?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Modrá veľryba – vražedná hra, ktorá má na svedomí stovky detských životov.

V nedeľu sa rozhodla svoj život ukončiť len 16-ročná Veronika z Ruska spolu so svojou o rok mladšou kamarátkou, Yuliou. Obe skončili zo štrnásteho poschodia. Yulia, ktorá skočila prvá, tesne pred týmto skutkom napísala na svoj profil “Koniec” a Veronika sa tiež rozlúčila statusom. Ten znel “Všetko stratilo zmysel, koniec.” Na mieste tragédie údajne boli zadržaní dvaja tínedžeri, ktorí priebeh samovrážd natáčali.

 

snimka2
16-ročná Veronika
snimka3
15-ročná Yulia

Len deň predtým sa rozhodlo svoj život ukončiť 14-ročné dievča, ktoré skočilo pod vlak na Sybíri. V celom Rusku v poslednom čase rapídne stúpol počet samovrážd maloletých. Polícia má podozrenie, že všetky spolu súvisia a obviňuje z toho sociálne siete.

V oblasti Krasnojarsk došlo k otvoreniu 3 prípadov pokusov o samovraždu. K smrti detí našťastie nedošlo vďaka anonymu, ktorý upozornil riaditeľa školy, že sa pravdepodobne dotyčné deti pokúsia zabiť. Anonym bol vystopovaný a bolo ním nemenované dievča, ktoré priznalo, že rovnako ako tri spomínané deti, i ona bola v skupine, kde dostávajú deti rôzne úlohy od administrátora. Medzi úlohy napríklad patrí vyrezanie si veľryby do kože pomocou žiletky či skok z výškovej budovy.

Prečítajte si tiež:
"Prečo ťa milujem?" - spoveď muža

Vo vražednej hre Modrá veľryba, ktorá sa šíri internetom je celkovo 50 úloh. Na každý deň pripadá jedna. Okrem vyššie uvedených medzi nich patrí napríklad vstávanie o 4:20 alebo pozeranie hororov počas celého dňa. V posledný – päťdesiaty deň je úlohou zobrať si život.

Pred rokom ruská polícia zatkla muža, ktorý bol podozrivý z toho, že skupinu založil a mladistvých podnecoval k samovraždám. Po jeho zatknutí sa počet samovrážd znížil, no teraz opäť začal rásť. Podľa odborníkov tieto skupiny vedú dospelí ľudia, ktorí sa vyznajú v ľudskej psychológii.

snimka1
21-ročný Philipp bol zatknutý a obvinený zo založenia ôsmych skupín, ktoré podporovali samovraždy.

 

Zdroj: blesk.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií