fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Najkrajšie vlakové stanice na svete: Ktorú z nich ste už videli?

Máte tip? napíšte nám mailom

Milovníci vlakov a hromadnej dopravy sa potešia nasledujúcim vlakovým staniciam, ktoré sú údajne tie najkrajšie. Pozrite sa, ktoré to sú!

Cestovanie nie je vždy tak skvelé, akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať. I keď sa už tešíte na mnohé cestovateľské zážitky, rýchlo vám môžu náladu pokaziť vlaky aj vlakové stanice. A to práve z dôvodu, že sa v nich nachádzajú znečistené toalety, tony prachu, špiny, ako aj divní cestujúci.

Hoci niektoré naše vlakové súpravy nie sú ukážkové, mnohí ľudia sa cestovaniu predsa len potešia. A to práve preto, že sa nachádzajú v blízkosti alpských vrchov, ktoré sú posiate zelenými dolinami a vydláždené tajomnými tunelmi aj čarovnými krajinami. I keď táto cesta trvá dlhšie, ako napríklad cesta lietadlom, určite je zaujímavejšia a vzrušujúcejšia.

Cestu okolo mal aj Orient Express

Ak ale patríte ku milovníkom cestovania, určite vás neznechutia ani tieto nepríjemnosti. Pútavé sú ale mestá, ktoré dýchajú históriou. Niektoré mestá si budovy staníc zachovali už od prvých dní prepravy lokomotív, ktoré boli postavené za účelom privítania a lákania cudzincov.

Prečítajte si tiež:
Žijete vo svete ilúzií? Nie? V Starom Smokovci si to môžete minimálne vyskúšať!

“Špičkoví architekti a inžinieri boli poverení vytvorením trojrozmerných umeleckých diel, ktoré boli ukážkou ich talentu a slúžili ako predstava budúceho architektonického skvostu. Od tradičných majstrovských diel 19. storočia, ktoré zdobia starobylé železnice Európy, až po modernejšie vzory, ktoré sa nachádzajú v Japonsku a New Yorku, vlakové stanice zaujmú svojou architektúrou a atmosférou s nádychom histórie.”

Medzi najpútavejšie vlakové stanice patrí aydarpaşa, kadiaľ prechádzaj aj legendárne slávny Orient Express. Ďalšou vlakovou stanicou je ikonická stanica Grand Central Terminal v New Yorku, ako aj katedrálna stanica v srdci Antverp v Belgicku, či fínska atrakcia v Helsinkách s názvom Helsinki Central Station.

Zaujali vás tieto pútavé vlakové stanice? Na Slovensku je ich kvalita podstatne nižšia, ale napriek tomu si každý môže spríjemniť cestu vlakom po svojom. Napríklad obľúbenou hudbou, či knižkou.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií