Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo veku 40 rokov zomrel Andrej Kovarik, splnomocnenec Bratislavy pre zeleň a životné prostredie

Primátor Matúš Vallo označil Andreja Kovarika za veľkého človeka, ktorý miloval prírodu.

18.7.2023 (SITA.sk) – Vo veku 40 rokov zomrel splnomocnenec Bratislavy pre zeleň a životné prostredie Andrej Kovarik.

Ako uviedol na sociálnej sieti primátor hlavného mesta Matúš Vallo, stál pri vybudovaní sekcie životného prostredia na magistráte, zasadil sa za zmeny spravovania lesov v Bratislave a nastavil novú normu ochrany životného prostredia v meste.

Veľký človek, ktorý miloval prírodu. Je mi nesmierne ľúto, že nás navždy opustil. Česť jeho pamiatke,“ napísal Vallo. Andrej Kovarik bol ekológ, riaditeľ odboru štátnej správy na sekcii ochrany prírody a biodiverzity Ministerstva životného prostredia SR, ako aj bývalý poslanec Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

„V oblasti životného prostredia a ochrany prírody presadil veľa dobrých vecí a my všetci vďaka nemu žijeme v zelenšom a zdravšom meste a kraji. Andrej bol veľmi dobrým župným poslancom a príjemným, usmiatym kolegom,“ uviedol predseda bratislavskej župy Juraj Droba a vyjadril úprimnú sústrasť jeho rodine a blízkym.

Viac k témam: Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK), Primátor Bratislavy, Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Vo veku 40 rokov zomrel Andrej Kovarik, splnomocnenec Bratislavy pre zeleň a životné prostredie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií