Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vojakom NATO by nič nebránilo pomáhať na Ukrajine, podporné aktivity by podľa Pavla neporušovali medzinárodné právo

Český prezident pripomenul, že po anexii Krymu a obsadení časti Donbasu, pôsobila na území výcviková misia NATO.

11.3.2024 (SITA.sk) – Podporné aktivity Severoatlantickej aliancie na ukrajinskom území by podľa českého prezidenta Petra Pavla neporušili žiadne medzinárodné pravidlá. Informuje o tom portál Euractiv, ktorý cituje z rozhovoru prezidenta pre Českú televíziu.

„Treba pripomenúť, že po anexii Krymu a obsadení časti Donbasu, čo bola v podstate agresia, aj keď v oveľa menšom rozsahu ako dnes, pôsobila na ukrajinskom území výcviková misia NATO, na ktorej sa v určitom období zúčastňovalo viac ako 15 krajín a približne tisíc ľudí,“ pripomenul Pavel, ktorý je bývalým šéfom Vojenského výboru NATO.

„Z pohľadu medzinárodného práva a Charty OSN by nič nebránilo vojakom členských štátov NATO, ale napríklad aj civilistom, pomáhať na Ukrajine,“ zdôraznil Pavel.

Viac k témam: Český prezident, Charta OSN, pomoc Ukrajine, Rozhovor, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Výcvik vojakov, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Vojakom NATO by nič nebránilo pomáhať na Ukrajine, podporné aktivity by podľa Pavla neporušovali medzinárodné právo © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií