fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Výbuch chemického závodu vo Francúzsku si vyžiadal osem zranených ľudí

Explózia v závode na výrobu nitrocelulózy viedla k požiaru, pri ktorom zasahovalo zhruba 60 hasičov.

Máte tip? napíšte nám mailom

3.8.2022 (Webnoviny.sk) – Výbuch vo francúzskom chemickom závode, ktorý vyrába zložku pušného prachu, si v stredu vyžiadal osem zranených.

Jedného z nich vážne. Námestník prefekta v meste Bergerac, kde sa závod na výrobu nitrocelulózy nachádza, Jean-Charles Jobart uviedol, že príčina výbuchu je „očividne interná“, ale bude potrebné vyšetrovanie, aby sa to presne určilo.

Výbuch viedol k požiaru, pri ktorom zasahovalo zhruba 60 hasičov. Oheň sa im podarilo uhasiť do stredajšieho popoludnia, uviedli miestni predstavitelia.

Starosta Bergeracu Jonathan Prioleaud pre vysielateľa BFM TV uviedol, že závod je „plne zabezpečený“ a neočakáva sa žiadne ďalšie nebezpečenstvo.

Viac k témam: Výbuch, Závod
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbuch chemického závodu vo Francúzsku si vyžiadal osem zranených ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií