fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Z 10-percentnej DPH budú profitovať aj verejné rozpočty v podobe vyšších daní a poplatkov, tvrdí iniciatíva Zachráňme gastro

Trvalé zníženie DPH na gastroslužby oznámili v utorok premiér Eduard Heger a predseda SaS Richard Sulík v rámci dohody o štátnom rozpočte.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.12.2022 (Webnoviny.sk) – Z 10-percentnej DPH pre reštaurácie budú profitovať verejné rozpočty, okrem toho pomôže státisícom zamestnancov a stovkám malých a veľkých podnikateľov, ktorí sa trápia s nízkymi tržbami pre obavy ľudí z budúcnosti. Znížená sadzba dopomôže prežiť náročné obdobie s extrémne vysokými cenami za energie.

Hovorca iniciatívy Zachráňme gastro je presvedčený, že z tohto kroku budú profitovať verejné rozpočty v podobe vyšších národných či miestnych daní a poplatkov. Informoval o tom hovorca iniciatívy Stanislav Pavlík.

Slovenská iniciatíva Zachráňme gastro zdržuje viac ako 700 slovenských reštauračných zariadení a verí, že parlamentný pokus o pomoc pre slovenské reštaurácie dobre dopadne a Slovensko sa na mape európskych gastrodph zaradí medzi krajiny podporujúce sektor služieb s nižšou, ako základnou sadzbou dane.

Trvalé zníženie DPH na gastroslužby oznámili v utorok premiér Eduard Heger a predseda SaS Richard Sulík v rámci dohody o štátnom rozpočte.

Viac k témam: energetická kríza, Gastro, iniciatíva, Iniciatíva Zachráňme gastro, Turizmus, Zníženie DPH
Zdroj: Webnoviny.sk – Z 10-percentnej DPH budú profitovať aj verejné rozpočty v podobe vyšších daní a poplatkov, tvrdí iniciatíva Zachráňme gastro © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Dubaj zrušil 30-percentnú daň z predaja alkoholu, nebudú sa platiť ani poplatky za licencie na predaj liehovín
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií