fbpx
Z pardubickej nemocnice šľahali plamene. Oheň vraj založili väzni

Z pardubickej nemocnice šľahali plamene. Oheň vraj založili väzni

Dnes ráno pred deviatou v Pardubickej väznici zasahovali hasiči. Jedného z väzňov musel kvôli popáleninám previezť vrtuľník do Prahy.

iDnes.cz informovalo, že požiar údajne založili väzni v cele. Jeden z nich mal silné popáleniny a inhalačnú traumu. „Záchranári ho museli dať do umelého spánku a pripojiť na pľúcnu ventiláciu. Hneď potom ho previezli vrtuľníkom do nemocnice Kráľovské Vinohrady v Prahe,“ povedal pre iDnes.cz hovorca krajskej záchranky, Aleš Malý.

Prečo väzni požiar založili, nikto nevie. Je však známe, že v roku 2016 sa v Pardubickej nemocnici priotrávilo trinásť väzňov liekmi na srdcovú arytmiu. Podľa teraz.sk, osem mužov vtedy previezli záchranári do Pardubickej nemocnice, pričom dvaja z nich boli vo vážnom stave. Podľa Heleny Škuligovej, hovorkyne pardubických krajských záchranárov, ďalších piatich väzňov hospitalizovali v meste Chrudim.

Zdroj: idnes.cz, teraz.sk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Slovenskí hasiči sú skutoční hrdinovia! Bez pauzy sa venovali haseniu 12 hodín, po šichte ich takto zmohla únava
Google+ Linkedin

Autorka je študentkou masmediálnej komunikácie, ktorá sa rada realizuje v oblasti online žurnalistiky. Fascinuje ju umenie v podobe kinematografie, literatúry, muziky a popkultúry. Čitateľom približuje rôzne témy a rada pracuje aj na rozhovoroch so zaujímavými ľuďmi.