fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

POZOR! Zastavili vás policajti a podrobili cestnej kontrole? Mohli byť falošní

Vodiči by si mali dávať pozor na podvodníka v uniforme, ktorý zastavuje autá pod zámienkou cestnej kontroly. Upozorňuje na to Ministerstvo vnútra (MV) SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

V nedeľu 17. mája zastavil muž v policajnej uniforme v okrese Senec vodiča osobného auta, ktorého mal podrobiť cestnej kontrole.

,,Táto zjavne nebola v súlade s platnými zákonmi,” informuje Petra Friese z tlačového odboru kancelárie MV SR. Na základe zistených skutočností by nemalo ísť o jeden prípad.

Mohol uložiť fiktívne pokuty

Podľa Friese sa nedá vylúčiť, že sa v minulosti mužovi podarilo takýmto spôsobom od vodičov vyžiadať finančnú hotovosť za fiktívne uložené pokuty. ,,Ide o muža, ktorý jazdí na osobnom motorovom vozidle Seat EXO ST bielej farby s bratislavským evidenčným číslom. Osoba sa pohybuje sama, vo vozidle s nálepkami Pitbull a za oknom má kameru, ktorou sníma ‘dopravnú kontrolu’,” uviedla Friese.

Polícia vyzýva osoby, ktoré od začiatku roka kontroloval tento podvodník, aby sa prihlásili

Úrad inšpekčnej služby MV SR vyzýva osoby, ktoré od začiatku roku do 17. mája zastavil a kontroloval tento podvodník, aby sa prihlásili na e-maile uis@minv.sk bez ohľadu na to, či uloženú pokutu zaplatili alebo nie.

Približne pred rokom riešila polícia podobný prípad v Českej republike. ,,Tu z výsledkov vyšetrovania vyplynulo, že osobou, ktorá neoprávnene ukladala pokuty, bol policajt vo voľnom čase,” povedala Friese.

Prečítajte si tiež:
Čínsky vedec porušil etický kódex: Prvé geneticky modifikované dvojčatá majú už jeden rok
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií