fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ohrozený ľadový medveď prišiel o život kvôli turistom. Zviera sa snažilo chrániť svoje prirodzené prostredie

Máte tip? napíšte nám mailom

Ľadový medveď prišiel o život kvôli turistom a ich ochranke.

Výletná loď MS Bremen nemeckej spoločnosti Hapag-Lloyd Cruises zakotvila na súostroví Špicbergy. Tam sa turisti rozhodli pozorovať ľadovcové útvary a taktiež divo žijúce ľadové medvede. Lode, ktoré sem vozia turistov, musia mať na svojej palube i ochranku, ktorá by výletníkov ochránila pred prípadným nebezpečenstvom.

Jeden z ochrankárov mal dohliadnuť na to, aby turisti bezpečne vstupili na pevninu a práve vtedy ho napadol ľadový medveď. Ďalší strážnici zviera okamžite zastrelili a zranený muž bol prevezený do nemocnice s poranením hlavy. Konanie ochranky ľudí pobúrilo, no muži sa odvolali na to, že konali v sebaobrane. Pravdou ale ostáva, že ľudia bez varovania vstupujú na prirodzené územie vzácnych zvierat a pri takomto konaní by mali byť obzvlášť opatrí, aby sa neopakovala podobná situácia a o život nemuseli prichádzať nevinné a ohrozené zvieratá.

Zdroj: CNN

 

 

Zdroj: http://cnnphilippines.com/world/2018/07/30/polar-bear-norway-cruise-guard-attacked.html

Foto: http://cnnphilippines.com/world/2018/07/30/polar-bear-norway-cruise-guard-attacked.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií