fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Koronavírus: Zatlieskať všetkým lekárom na Slovensku môžete dnes aj vy!

Trnavčania sa spájajú na sociálnej sieti, aby spoločne zatlieskali všetkým lekárom, ktorí sa počas týchto dní starajú o ľudí s koronavírusom.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Slovensku máme koronavírus už druhý týždeň a aktuálny počet pacientov je 123. Aktuálna situácia je na Slovensku viac než nepriaznivá. Vláda apeluje na obyvateľov, aby nosili rúška. A keďže sa nedajú zohnať, Slováci si ich vo veľkom šijú sami doma. A to nielen pre seba, ale aj pre svoju rodinu priateľov, alebo aj neznámych ľudí, ktorým chcú nezištne pomôcť.

Rúška sa šijú aj vo viacerých väzniciach, no do šitia sa pustili aj viacerí aktivisti. Kým niektorí sa snažia svojimi rukami a schopnosťami pomôcť, nájdu sa aj takí, ktorí majú potrebu na nešťastí zarobiť.

Potlesk venovaný všetkým lekárom

Obyvatelia všetkých krajín, ktoré zasiahol koronavírus si však veľmi dobre uvedomujú, aké je v týchto časoch postavenie všetkých lekárov, ktorí musia pracovať oveľa viac. Preto rozbehli iniciatívu, vďaka ktorej každý deň o tej istej hodine prejavia svoju vďaku všetkým lekárom a zdravotníkom hlasným potleskom zo svojich balkónov. A keďže je v nasledujúcich dňoch v karanténe aj Slovensko, našinci sa rozhodli, že sa k výzve pridajú aj oni.

Prečítajte si tiež:
Ľudoprázdnymi ulicami sa túla divá zver. Koronavírus prírode vyhovuje

Vyjadrovať vďaku potleskom začali najskôr Taliani a Španieli. Tí si však okrem potlesku spríjemňujú dni aj iným spôsobom. Nejeden muzikant vytiahne na balkón svoj hudobný nástroj a zaspieva alebo zahrá známu pieseň.

Koronavírus vyčerpáva najmä lekárov

Postupne sa na Slovensku pridávali viacerí ľudia, ktorým sa gesto vďaky páčilo rovnako ako v prípade Talianska či Španielska. Práve preto vznikla aj v Trnave na sociálnej sieti iniciatíva Zatlieskajme lekárom a ľuďom, ktorí sa o nás starajú.

„Poďme všetci aspoň na chvíľu vykuknúť cez okno von a zatlieskať tak ľuďom, ktorí sa o nás starajú či už sú to lekári alebo predavačky.“, pozýva ľudí pridať sa k udalosti jej zakladateľ.

Avizovaný začiatok udalosti je dnes o 20. hodine.

Ako sa vám páči tento nápad prejaviť vďaku celému zdravotnému personálu, ktorý sa o nás stará v čase prítomnosti koronavírusu v krajine? Dajte nám vedieť v komentári.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií