fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelená obrazovka smrti. Nahradí vo Windowse tú modrú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Populárne nepopulárna modrá obrazovka smrti by sa mala pre testerov Windowsu 10 zmeniť na zelenú.

Na internete sa objavil náhľad aktualizácie pre Windows 10 (build 14997), v ktorej má prísť k viacerým zmenám alebo vylepšeniam. Medzi tie najväčšie patrí zelená obrazovka smrti. Tú modrú určite každý používateľ Windowsu pozná. Úkaz modrej obrazovky možno spozorovať pri vážnych chybách systému a to vtedy, keď sa nám počítač nechce ani len zapnúť.

Príchod zmeny prezradil zamestnanec Microsoftu  Matthijs Hoekstra na twitteri a podľa stránky MSPoweruser bola objavená používateľom twitteru Chris123NT.

gsod_clanok

Stále však nie je známe čo viedlo Microsoft k zmene designu tejto neobľúbenej obrazovky smrti. Aktualizácia sa bude týkať iba používateľov Insider edície Windowsu 10, teda iba testerov tohto systému.

Špekuluje sa, že Microsoft sa rozhodol k tomuto kroku kvôli používateľom. Tí často postujú chybové hlásenia (teda i modré obrazovky) na sociálne siete či blogy a po tejto aktualizácii bude môcť Microsoft svojich testerov identifikovať a odlíšiť chyby testovacieho a stabilného vydania systému Windows 10.

Prečítajte si tiež:
V najchladnejšej dedinke na svete namerali teplotu -62°C. Takto čarovne vyzerá extrémna zima

Zdroj: theverge.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií