fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zelenskyj odvolal z funkcie kamaráta z detstva a bývalého obchodného partnera (video)

Ivan Bakanov sa stal terčom silnejúcej kritiky chýb bezpečnostnej politiky od začiatku vojny.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj z funkcií odvolal šéfa Ukrajinskej bezpečnostnej služby (SBU) Ivana Bakanova a generálnu prokurátorku Irynu Venediktovovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Za dôvod označil stovky súdnych stíhaní ich podriadených a zamestnancov iných bezpečnostných zložiek za velezradu a kolaboráciu. „Osobitne, viac ako 60 zamestnancov úradu prokurátorky a SBU zostalo na okupovaných územiach a pracujú proti nášmu štátu,” povedal Zelenskyj.

„Také množstvo zločinov proti základom bezpečnosti štátu a zaznamenaných spojení medzi ukrajinskými bezpečnostnými silami a ruskými špeciálnymi službami vyvoláva vážne otázky o ich vedení,” konštatoval Zelenskyj vo večernom videopríhovore.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Bakanov je Zelenského kamarát z detstva a bývalý obchodný partner. Stal sa však terčom silnejúcej kritiky chýb bezpečnostnej politiky od začiatku vojny.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk – Zelenskyj odvolal z funkcie kamaráta z detstva a bývalého obchodného partnera (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií