fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Život  “nadivoko” je čoraz viac atraktívnejší. Dôvodom je, že nevieme riešiť problémy a radšej utekáme!

Máte tip? napíšte nám mailom

Život na takzvanú “psiu knižku”. Život  “nadivoko”, či život “bez papiera”. Nie je žiadnym tajomstvom, že sa už pekných pár rokov dozadu roztrhlo vrece s pármi, ktoré sa spolu rozhodli žiť bez uzavretia manželstva, teda bez oficiálneho potvrdenia ich lásky.

Nábožensky založené a silno veriace páry to majú vyriešené jedným “hopom”, lebo cirkev a viera takéto hókusy – pókusy stále neumožňujú. Vieme ako to je, vieme ako to funguje. Najprv pekne krásne svadba, a potom si môžeme aj s požehnaním najvyššieho bývať v láske a harmónii.

Príliš radikálne? Možno. No aj bývanie a spolužitie bez papiera, ako nakoniec všetko na tomto svete má svoje klady aj zápory.

Medzi klady spoločného spolužitia bez manželstva, alebo pred manželstvom môžeme s pokojom zaradiť, že sa pár spoznáva bližšie ako blízko a trávi spolu čas nielen pár hodín v dni, alebo v týždni a riešia každodenné radosti i starosti, prerozdelenie úloh, financií…

Pixabay.com

Pomerne rýchlo zaľúbení zistia, či môžu jeden druhému dôverovať, spoľahnúť sa jeden na druhého, či majú alebo nemajú spoločné názory, či vyznávajú alebo aj nie rovnaké, alebo aspoň približné hodnoty.

Skrátka spoločné bývanie už nie sú len nežné slová šepkané do uška, pery opuchnuté od bozkov a vodenie sa za ruky mestom…Partneri preskáču všeličo. To, čo si vedia predstaviť, no viac toho, čo si predstaviť ani len nevedia. Na všetkom zlom sa nájde niečo dobré, a tak tomu nie je inak ani v tomto prípade. Práve vďaka situáciám, z ktorých sa krížia oči a na čelo vystupujú kvapôčky potu jeden druhého môžu vidieť reagovať na rôzne situácie a “očekovať” jeho aj jej spoľahlivosť…

Prečítajte si tiež:
10 spôsobov, ako sa s partnerom udobríš po akejkoľvek hádke
Pixabay.com

Pri zdieľaní spoločnej domácnosti – vašej domácnosti sa tiež vidí ako je kto ochotný priložiť ruku k dielu, alebo či sa (najmä pán tvorstva) spolieha, že mu drahá bude oddane, verne a naveky slúžiť a on si bude chodiť “iba” do práce a doma všetok komfort, všetko čo treba zabezpečí ženuška. Lebo tá predsa stihne všetko. Aj pracovať, aj byť krásna, aj “servisovať” svojho vyvoleného. To je dosť časté jablko sváru.

Bohužiaľ, aj my ženy vieme byť všelijaké. V tomto smere vládne taká rovnosť, že z toho príde mysliacemu tvorovi nevoľno.

Zápory vyššie uvedeného spolužitia? Ja osobne ich nevidím v tom, že partneri si zovšednejú, alebo si prestanú byť vzácni, to sa stane aj po svadbe, ale skôr v skutočnosti, že jeden z partnerov sa môže začať spoliehať, stráca motiváciu sa snažiť, nehrnie sa byť aktívny. Vezie sa na vlne vzťahu a verí, že tomu tak bude naveky vekov amen. Veď prečo by sa aj mal namáhať, keď má všetko zabezpečené? Uvarené, upratané, vyžehlené, sex tiež ako na tanieri spolu s chutnými raňajkami,. a to všetko bez akýchkoľvek záväzkov, s vedomím a uchlácholenou dušou, že veď keby čosi zbalíte si kufre a zdvihnete kufre. Alebo si ani tie kufre nezbalíte a ADIEU!

Pixabay.com

Viem, že tieto veci riešia najmä ženy, hlavne ak je tento typ spolužitia u nich “na spadnutie”. Tak sa ako žena, ktorá pred pár rokmi tiež riešila túto dilemu vyjadrím. Povedala by som to asi tak moje milé, že ak ste z tých, ktoré túžia po vydaji, svadobných šatách a spečatení lásky oficiálnou cestou a domnievate sa, že týmto krokom, ťahom miláčikovi ukážete, aké je žitie s vami úžasné, že vy ste úžasná a ste tá pravá adeptka na to skončiť pod čepcom, lebo ste šikovná, obetavá, starostlivá a že cesta k oltáru vydláždená ružami bude čoraz bližšie, tak pozor, aby vám namiesto ruží nezostali iba tŕne! Nedovolím si tvrdiť, že tomu tak bude zákonite, ale pravdou je,  že sa veru páni do ženenia nehrnú, nehrnú, nehrnú…

Prečítajte si tiež:
Tieto autá sa nikdy nedostali do sériovej výroby. No unikátne kúsky si môžeš pozrieť
Pixabay.com

Môže to však celé vypáliť super, teda že obaja zistíte, že ste si krásne “sadli” a takéto spolužitie prirodzene, bez nátlaku, plaču a potu vyústi do uzavretia manželstva. Alebo zistíte, že vám takéto spolužitie “nadivoko” vyhovuje a “psí” život je pre vás to pravé, skrátka zavládne spokojnosť na oboch stranách, alebo naopak prídete k poznaniu, že to nie je nič pre vás a že  takýto spôsob života vás (jedného, alebo druhého) neuspokojuje, že chcete viac, že chcete niečo, alebo aj veľa vecí inak, či rovno iného partnera.

Aj to sa stáva. Nech je už ako chce, berte to ako cennú skúsenosť a ponaučenie do budúcna. Lebo aj toto je jeden zo spôsob, ako zistiť kým sme, kým nie sme, kým chceme i nechceme byť a kam chceme smerovať…

Rozhodnutie, či do toho ísť alebo neísť je len a len na vás. Takisto, ako je len a len na vás – na Tebe a na ňom a tak trochu viac hudba budúcnosti. Je to tak trochu vo hviezdach. Celý vzťah je tak trochu vo hviezdach. Či už so sobášnym listom, alebo bez neho.

 

Coverphoto from Pixabay

 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií