fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrel prozaik a esejista Ján Tužinský, v minulosti bol ústredným riaditeľom Slovenského rozhlasu

Tužinský bol v rokoch 1994 až 1997 ústredným riaditeľom Slovenského rozhlasu, v rokoch 1993 až 2002 vykonával funkciu predsedu Spolku slovenských spisovateľov.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.4.2022 (Webnoviny.sk) – Vo veku 71 rokov zomrel v piatok 15. apríla vo večerných hodinách slovenský prozaik, esejista a autor literatúry pre deti a mládež Ján Tužinský. Agentúre SITA to potvrdil generálny riaditeľ Rozhlasu a televízie Slovenska Jaroslav Rezník.

Tužinský sa narodil v Zlatých Moravciach. Vzdelanie získal v Beladiciach a Zlatých Moravciach, neskôr študoval na Prírodovedeckej fakulte a Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, kde študoval teóriu kultúry.

Po ukončení štúdia pracoval vo vydavateľstve Tatran, v Slovenskom rozhlase, kde bol v rokoch 1994 až 1997 jeho ústredným riaditeľom. V rokoch 1993 až 2002 vykonával funkciu predsedu Spolku slovenských spisovateľov.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel prozaik a esejista Ján Tužinský, v minulosti bol ústredným riaditeľom Slovenského rozhlasu © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií