fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zomrel Pavol Mešťan, bol dlhoročným riaditeľom Múzea židovskej kultúry

Člen zakladateľského tímu Slovenského národného múzea – Múzea židovskej kultúry zomrel v piatok vo veku 75 rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.4.2022 (Webnoviny.sk) – Člen zakladateľského tímu a dlhoročný riaditeľ Slovenského národného múzea – Múzea židovskej kultúry Pavol Mešťan zomrel v piatok vo veku 75 rokov. Informovalo o tom Slovenské národné múzeum vo svojom profile na sociálnej sieti.

Nové Mesto nad Váhom na svojom webe uviedlo, že 22. júna 2017 získal Mešťan, ktorý po maturite na tunajšom gymnáziu pokračoval v štúdiu slovenského jazyka a dejepisu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Múzeum židovskej kultúry v Bratislave spolu založil v roku 1992. Následne v roku 1996 mu minister kultúry udelil poctu Ch. Sofera za rozvíjanie a uchovávanie tradícií židovskej kultúry na Slovensku.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Zomrel Pavol Mešťan, bol dlhoročným riaditeľom Múzea židovskej kultúry © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií