fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 vecí, ktoré by si mala spraviť, ak je tvoj milostný život hotová katastrofa

Randenie je niekedy skutočná veda. Najmä ak nejde všetko podľa plánov a tebe sa už dlhšie nedarí objaviť toho pána božského. Nie každý deň je nedeľa a niekedy si jednoducho na toho správneho muža musíš počkať.

Ak máš za sebou rad neúspešných vzťahov, možno by si niečo mala zmeniť. Skús spraviť týchto 10 vecí a ktovie –  aj vďaka nim sa tvoj milostný život možno zlepší.

1. Uvedom si, že randenie je niekedy sakra ťažké

Povedzme si narovinu – randenie je niekedy naozaj nanič. Ľudia sú takí – do vzťahov prinášajú všetku svoju ťarchu. Neboj sa, to, že si si ešte nenašla stáleho partnera a neusadila sa, neznamená, že si stratený prípad. Len si jednoducho musíš počkať.

2. Trénuj si odpúšťanie

Randenie je tvrdá drina, niekedy doslova. Pri stretávaní sa s iným človekom zistíš, čo všetko ti prekáža a akých vlastností by si sa najradšej zbavila. To je v poriadku, nikto predsa neočakáva, že budeš dokonalá. Nikto nie je. Vieš, čo je dôležité predtým, ako sa vrhneš do nového vzťahu? Aby si dokázala odpustiť sama sebe chyby, ktoré robíš a rešpektovať sa taká, aká si.

3. Ovládaj svoje myšlienky a svoju mienku o sebe

Ak by si  teraz odhalila všetky svoje myšlienky – čo by na to povedalo tvoje okolie? Ako vnímaš samú seba? Čo povieš na svoju postavu? Ak nie si spokojná sama so sebou, niet divu, že ani tvoje vzťahy nefungujú tak, ako by mali.

4. Všimni si, čo spája ľudí, s ktorými si doteraz randila

Že momentálne nemáš partnera a tvoj milostný život je katastrofa neznamená, že si celý život sama. Nie je to síce nič príjemné, skús si však sadnúť a porozmýšľať, akí boli tvoji predchádzajúci partneri. Čo ich spájalo a ako sa k tebe správali? Skús si spomenúť aj, čo ti vyčítali. Ak to zmeníš, mohla by si vytvoriť celkom dobré základy pre tvoj budúci vzťah.

5. Všimni si, ako sa o seba staráš

To, ako sa staráš sama o seba a svoju psychohygienu, je jeden z hlavných ukazovateľov toho, ako bude vyzerať tvoj milostný život. Chcela by si radšej randiť s človekom, ktorý sa o seba stará, dbá na hygienu, buduje zdravé vzťahy s kamarátmi a má aj nejaký spoločenský život? Alebo by si si radšej vybrala niekoho, kto je závislý na svojej práci a sám na sebe? Ak sa naučíš viesť svoj život a starať sa sama o seba, zvládneš to neskôr aj vo vzťahu.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií

"