fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

10 vecí, ktoré by si mala spraviť, ak je tvoj milostný život hotová katastrofa

Máte tip? napíšte nám mailom

Randenie je niekedy skutočná veda. Najmä ak nejde všetko podľa plánov a tebe sa už dlhšie nedarí objaviť toho pána božského. Nie každý deň je nedeľa a niekedy si jednoducho na toho správneho muža musíš počkať.

Ak máš za sebou rad neúspešných vzťahov, možno by si niečo mala zmeniť. Skús spraviť týchto 10 vecí a ktovie –  aj vďaka nim sa tvoj milostný život možno zlepší.

1. Uvedom si, že randenie je niekedy sakra ťažké

Povedzme si narovinu – randenie je niekedy naozaj nanič. Ľudia sú takí – do vzťahov prinášajú všetku svoju ťarchu. Neboj sa, to, že si si ešte nenašla stáleho partnera a neusadila sa, neznamená, že si stratený prípad. Len si jednoducho musíš počkať.

2. Trénuj si odpúšťanie

Randenie je tvrdá drina, niekedy doslova. Pri stretávaní sa s iným človekom zistíš, čo všetko ti prekáža a akých vlastností by si sa najradšej zbavila. To je v poriadku, nikto predsa neočakáva, že budeš dokonalá. Nikto nie je. Vieš, čo je dôležité predtým, ako sa vrhneš do nového vzťahu? Aby si dokázala odpustiť sama sebe chyby, ktoré robíš a rešpektovať sa taká, aká si.

3. Ovládaj svoje myšlienky a svoju mienku o sebe

Ak by si  teraz odhalila všetky svoje myšlienky – čo by na to povedalo tvoje okolie? Ako vnímaš samú seba? Čo povieš na svoju postavu? Ak nie si spokojná sama so sebou, niet divu, že ani tvoje vzťahy nefungujú tak, ako by mali.

4. Všimni si, čo spája ľudí, s ktorými si doteraz randila

Že momentálne nemáš partnera a tvoj milostný život je katastrofa neznamená, že si celý život sama. Nie je to síce nič príjemné, skús si však sadnúť a porozmýšľať, akí boli tvoji predchádzajúci partneri. Čo ich spájalo a ako sa k tebe správali? Skús si spomenúť aj, čo ti vyčítali. Ak to zmeníš, mohla by si vytvoriť celkom dobré základy pre tvoj budúci vzťah.

Prečítajte si tiež:
Toto je 14 najkrajších žien na svete podľa časopisu People. Je tam aj tvoja favoritka?

5. Všimni si, ako sa o seba staráš

To, ako sa staráš sama o seba a svoju psychohygienu, je jeden z hlavných ukazovateľov toho, ako bude vyzerať tvoj milostný život. Chcela by si radšej randiť s človekom, ktorý sa o seba stará, dbá na hygienu, buduje zdravé vzťahy s kamarátmi a má aj nejaký spoločenský život? Alebo by si si radšej vybrala niekoho, kto je závislý na svojej práci a sám na sebe? Ak sa naučíš viesť svoj život a starať sa sama o seba, zvládneš to neskôr aj vo vzťahu.

Pokračovanie článku nájdete na druhej strane.

Randenie je niekedy skutočná veda. Najmä ak nejde všetko podľa plánov a tebe sa už dlhšie nedarí objaviť toho pána božského. Nie každý deň je nedeľa a niekedy si jednoducho na toho správneho muža musíš počkať.

Ak máš za sebou rad neúspešných vzťahov, možno by si niečo mala zmeniť. Skús spraviť týchto 10 vecí a ktovie –  aj vďaka nim tvoj milostný život možno zlepší.

6. Zamysli sa, či si šťastná vo svojej práci

To, ako vnímaš svoju prácu, sa môže zdať zdanlivo nesúvisiace so vzťahom, ale je to obrovská súčasť tvojho života. Ak pracuješ príliš veľa, alebo dostaneš v práci padáka, prenesie sa to aj do tvojho milostného života.

Prečítajte si tiež:
Čo sme najviac hľadali na Googli v roku 2019? Tu sú trendy posledných 12 mesiacov!

7. Dávaj si pozor na to, akými ľuďmi sa obklopuješ

Tvoj budúci partner bude veľmi pravdepodobne taký, akí sú ľudia, ktorými sa obklopuješ. Ak máš okolo seba takých, ktorí neberú vzťahy príliš vážne a užívajú si život viac, ako by bolo dobré, vo veľkej miere to ovplyvní aj tvoj život.

8. Urob si zoznam svojich bývalých a možno budúcich

Opakovať si dookola, že úspešný a zdravý vzťah je založený na seba-zlepšení, je síce fajn, ale nie za každú cenu. Niekedy si musíš uvedomiť, že nie všetci ľudia si zaslúžia, aby si sa kvôli nim zlepšovala. Skúste budovať vzťah na rovnakých hodnotách. Napríklad ak niekto rád cestuje a bude niekoľko týždňov z roka preč, budeš ochotná to akceptovať, odcestuješ s ním, alebo to bude problém?

9. Spomaľ v randení

Pokojne sa stavím, že ak je tvoj milostný život katastrofa, snažíš sa vyliečiť tým, že skáčeš zo vzťahu do vzťahu. Len čo niekoho stretneš, dupneš na plyn a vrhneš sa do toho úplne po hlave. Možno je to pre teba lákavé, ale naozaj to nestojí za to. Skús trochu pribrzdiť. Uvidíš, že spoznáš veľa benefitov, ak prestaneš tlačiť na pílu.

10. Vyhľadaj odbornú pomoc

Niekedy to jednoducho inak nejde. Najmä u ľudí, ktorých prenasleduje napríklad nejaká trauma z detstva. To, čo sa v tvojom živote odohralo, má oveľa väčší vplyv na tvoju budúcnosť, ako niekedy sama dokážeš pripustiť. Nie je nič zlé na tom, ak vyhľadáš odbornú pomoc.

Foto: Pixabay
Zdroj: thoughtcatalog.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií