fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

20-ročný mladík z Malaciek podrezal taxikára

Malackí policajti objasnili prípad pokusu o spôsobenie ťažkej ujmy na zdraví, ku ktorému došlo počas uplynulého víkendu na parkovisku na Zámockej ulici v Malackách.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na základe zabezpečenej dôkaznej situácie a doposiaľ vykonaných procesných úkonov vzniesol vyšetrovateľ PZ obvinenie zo zločinu ublíženia na zdraví v štádiu pokusu a z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla 20-ročnému Borisovi z Malaciek, informuje polícia na sociálnej sieti.

Podľa doterajších výsledkov vyšetrovania mal obvinený dňa 18.10.2020 v čase krátko po 03:15 h, na jednej z čerpacích staníc v Bratislave osloviť tam stojaceho taxikára, aby ho odviezol do Malaciek, s čím taxikár súhlasil.

Následne sa mal nechať odviezť do obce Závod, kde mal taxikárovi uviesť, že si ide do domu pre peniaze, avšak sa vrátil do vozidla s tým, že peniaze nemá a musí si ich ísť vybrať do bankomatu.

Preto taxikár zaviezol muža k bankomatu vo Veľkých Levároch, kde mu tento mal uviesť, že bankomat mu nezobral kartu, preto musia ísť k ďalšiemu do Malaciek. Po tom ako taxikár zastavil na parkovisku na Zámockej ulici v Malackách, ho mal obvinený sediaci za ním na zadnom sedadle otváracím nožom porezať na prednej časti krku. Poškodený taxikár mal z auta okamžite vystúpiť a z miesta utiecť.

Prečítajte si tiež:
Polícia spolu s vojenskou políciou plánuje 17. novembra rozpustiť protesty

Obvinený sa tiež najskôr dal na útek, avšak vzápätí sa mal na miesto vrátiť a nasadnúť do naštartovaného vozidla taxi služby, na ktorom mal z miesta odísť. Následne mal toto vozidlo odstaviť v blízkej obci a odísť pešo domov.

Po vykonaní potrebných úkonov bol obvinený umiestnený v cele policajného zaistenia. Vyšetrovateľ Policajného zboru zároveň predložil spis prokurátorovi za účelom spracovania návrhu na jeho väzobné stíhanie. V prípade preukázania viny mu za uvedené konanie hrozí v súlade s Trestným zákonom trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií