fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Abdikácia z funkcie šéfa Ústavu politických vied SAV nesúvisí s knihou o Leninovi, tvrdí jeho riaditeľ

Riaditeľ Dinuš hovorí o politických tlakoch spojených s pôsobením poslanca Blahu v SAV a o obavách o ďalšiu existenciu ústavu politických vied.

Máte tip? napíšte nám mailom

28.5.2022 (Webnoviny.sk) – Abdikácia Petra Dinuša z funkcie riaditeľa Ústavu politických vied Slovenskej akadémie vied (SAV) nesúvisí s vydaním knihy Petra Vidovana „Lenin a 21. storočie“. Vo svojom stanovisku to dnes uviedol riaditeľ Dinuš.

Podal som ju niekoľko dní predtým, než Denník N vo svojej nenávistnej kampani vytvoril z vydania tejto publikácie kauzu. Kniha vyšla štandardným spôsobom na základe riadnej zmluvy medzi vydavateľstvom SAV VEDA a Ústavom politických vied SAV. Z funkcie riaditeľa Ústavu politických vied SAV som odstúpil na znak nesúhlasu s dlhoročnými politickými tlakmi spojenými s pôsobením Ľuboša Blahu v Slovenskej akadémii vied, ktoré na našom pracovisku vyvolávajú strach a obavy o ďalšiu existenciu Ústavu politických vied SAV a jeho zamestnancov,“ vyhlásil Dinuš.

Ako prvý o odchode Dinuša z funkcie informoval tento týždeň Denník N. Podľa denníka sa Dinuš tak rozhodol po tom, ako vo vydavateľstve SAV vyšla kniha o Leninovi pod pseudonymom, za ktorým sa skrýval poslanec parlamentu Blaha (Smer-SD).

Viac k témam: Kniha, Vydanie kníh
Zdroj: Webnoviny.sk – Abdikácia z funkcie šéfa Ústavu politických vied SAV nesúvisí s knihou o Leninovi, tvrdí jeho riaditeľ © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Bývalý špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzenia, ale nebude to na 14 rokov (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií