fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Biden: USA poskytnú Ukrajine v boji proti ruskej invázii ďalšiu pomoc v objeme osemsto miliónov dolárov

Americká pomoc Kyjevu od začiatku ruskej invázie dosiahla hodnotu zhruba 7 miliárd dolárov.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Americký prezident Joe Biden oznámil, že jeho vláda čoskoro poskytne Ukrajine na jej boj proti ruskej invázii ďalšiu pomoc v hodnote 800 miliónov dolárov.

Biden povedal, že súčasťou novej pomoci budú moderné systémy protivzdušnej obrany, radary odhaľujúce projektily delostrelectva a dodatočná munícia pre raketové systémy HIMARS. Šéf Bieleho domu sa takto vyjadril na tlačovej konferencii na záver samitu NATO v Madride.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Najnovšia podpora Ukrajine je súčasťou balíka bezpečnostnej a ekonomickej pomoci v sume 40 miliárd dolárov, ktorý minulý mesiac schválil Kongres USA.

Najnovšia tranža znamená, že americká pomoc Ukrajine od začiatku ruskej invázie dosiahla hodnotu zhruba 7 miliárd dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Biden: USA poskytnú Ukrajine v boji proti ruskej invázii ďalšiu pomoc v objeme osemsto miliónov dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií