fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ruský ekonomický expert Vladimir Mau, ktorého v minulosti Putin vyznamenal, čelí obvineniam zo sprenevery

Podľa niektorých pozorovateľov Mauov prípad súvisí s čistkami zameranými na členov ruskej liberálnej elity.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Popredného ruského ekonomického experta vo štvrtok zadržali pre obvinenia zo sprenevery. Rektor Ruskej prezidentskej akadémie národného hospodárstva a verejnej správy Vladimir Mau čelí obvineniam z toho, že spreneveril peniaze z inštitúcie.

On obvinenia popiera. Vyšetrovatelia požiadali moskovský súd, aby mu nariadil domáce väzenie po dobu trvania vyšetrovania. Mau žiadal súd o prepustenie na kauciu.

Dlhoročný hlavný poradca

Od začiatku 90. rokov minulého storočia bol Mau hlavný ekonomický poradca ruskej vlády. V rokoch 2012 a 2017 dostal od prezidenta Vladimira Putina vysoké štátne vyznamenania.

Obvinenia voči nemu vzišli z rozsiahlejšieho vyšetrovania sprenevery, v ktorom voči Mauovi vypovedala bývalá námestníčka ministra školstva Marina Rakovová, ktorá s ním pracovala.

Peskov vec nekomentoval

Rakovová a rektor Moskovskej školy sociálnych a ekonomických vied Sergej Zujev tiež čelia obvineniam zo sprenevery, Zujev ich popiera.

Podľa niektorých pozorovateľov Mauov prípad súvisí s čistkami zameranými na členov ruskej liberálnej elity. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov ekonómovo zadržanie odmietol komentovať.

Viac k témam: Politické čistky, Sprenevera
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruský ekonomický expert Vladimir Mau, ktorého v minulosti Putin vyznamenal, čelí obvineniam zo sprenevery © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Zelenskyj by zavrel všetkých Rusov doma, nech znášajú dôsledky za Putinove činy a volá po sprísnení stále slabých sankcií
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií