fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Kaliningrad potrebuje plán pre pohyb tovarov, zhodujú sa Únia a Rusko, nákladnú dopravu blokujú sankcie

Na základe sankcií Európskej únie je Kaliningrad od 17. júna odrezaný od časti nákladnej dopravy zo zvyšku Ruska.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.6.2022 (Webnoviny.sk) – Európska únia (EÚ) a Rusko sa zhodujú na tom, že je nutné prísť s plánom týkajúcim sa pohybu tovarov medzi Ruskom a jeho exklávou Kaliningrad. Vo štvrtok to na tlačovej konferencii povedal poľský premiér Mateusz Morawiecki, informuje spravodajský portál Sky News.

Ruský Kaliningrad so zhruba 430-tisíc obyvateľmi sa nachádza medzi Poľskom a Litvou. Na základe sankcií EÚ je od 17. júna odrezaný od časti nákladnej dopravy zo zvyšku Ruska.

Európski predstavitelia však rokujú o výnimke pre toto územie zo sankcií, ktoré zasiahli hlavne priemyselný tovar, ako napríklad oceľ.

„Obe strany dospeli k záveru, že stojí za to dohodnúť sa na pláne, ktorý neporuší de facto implementáciu sankcií, pretože, úprimne povedané, Kaliningradská oblasť je veľmi malá časť Ruska,“ skonštatoval Morawiecki.

Viac k témam: Kaliningrad, Sankcie proti Rusku
Zdroj: Webnoviny.sk – Kaliningrad potrebuje plán pre pohyb tovarov, zhodujú sa Únia a Rusko, nákladnú dopravu blokujú sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií