fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaká ťa dlhá cesta lietadlom? Pospíš si so Skynestom

Byť obklopený spolucestujúcimi a pospať si na sedadle počas diaľkového letu nebolo nikdy zábavou. Air New Zealand plánuje, aby cesta lietadlom bola o niečo ľahšia.

Máte tip? napíšte nám mailom

Dopravca chce ponúknuť vodorovné lôžko cestujúcim na najdlhších letoch vrátane novej trasy, Auckland – New York. Takáto cesta lietadlom potrvá 17 hodín a 40 minút.

Lietadlá Air New Zealand poskytnú službu Skynest, ktorá zahŕňa šesť spacích miest. Každé z nich bude mať rozmery 200 x 58 cm, čistú posteľnú bielizeň, nabíjací port a svetlo na čítanie. Ak by ste chceli zažmúriť oko alebo sa vyhnúť očnému kontaktu s okoloidúcimi pasažiermi, určité súkromie poskytne záves.

Zdá sa však, že v kabíne nebudete môcť zostať počas celého letu. Podľa britských novín The Guardian, ak chcete využiť spiacu podložku Skynest, musíte si rezervovať časový úsek. Zvyšok letu strávite na svojom sedadle. Netreba sa však báť, pretože pre každého cestujúceho bude vydaná čerstvá posteľná bielizeň. Dĺžka možného časového úseku ešte nie je známa.

Pohodlná cesta lietadlom

To, či môže spoločnosť Air New Zealand zaviesť navrhovaný servis, do značnej miery závisí od faktu, či mu regulačné orgány dajú zelenú. Hlavný marketingový a zákaznícky riaditeľ spoločnosti Mike Tod v komentári k plánu uviedol:

„Najväčšou ťažkosťou pre cestujúcich na dlhé trasy je málo miesta, aby sa mohli vystrieť. Rozvoj služby Skynest je priama odpoveď na výzvu.“

Nikki Goodmanová, generálna manažérka dopravcu pre styk so zákazníkom, povedala:

„Spoločnosť Air New Zealand sa snaží o zážitok z lietania. Zákazník ekonomickej triedy na diaľkových letoch si bude môcť rezervovať spacie miesto okrem svojho riadneho sedadla. Získa tak kvalitný odpočinok a príde na miesto určenia oddýchnutý.“

Goodmanová označila službu Skynest za obrovský krok v odvetví diaľkového lietania. Ak sa koncept stane skutočnosťou a u cestujúcich sa ukáže ako populárny, Air New Zealand tvrdí, že tento dizajn môže poskytnúť aj iným leteckým spoločnostiam.

Prečítajte si tiež:
Roger Federer dostal vlnu kritiky od Grety Thunbergovej a aktivistov

Všetky dôležité náklady spojené so službou sa ešte len odhalia. Určite si však dokážeme predstaviť, aké budú relaxačné priestory žiadané. Nevýhody? Takmer žiadne. Možno okrem toho, aby sa človek prinútil opustiť pohodlné miesto po uplynutí rezervácie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj The Guardian Air New Zealand Twitter

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií