fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chcete vidieť, ako vyzerá Zem z vesmíru? NASA ponúka knihu na stiahnutie úplne zadarmo

Máte tip? napíšte nám mailom

Víriace oblaky, rieky pripomínajúce čaj s mliekom, oceán ako lávová lampa či obrovské vodné kvety. To všetko môžete vidieť vďaka pár kliknutiam. 

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír (NASA) dáva ľuďom možnosť nazerať na našu planétu z jedinečného miesta – vesmíru.

Od svojho vzniku NASA skúmala našu planétu pomocou dômyselných nástrojov. Pozorovali cykly a procesy, ktoré sa navzájom ovplyvňujú v komplexnom, dynamickom tanci v ročných obdobiach a desaťročiach.

Zábery zo satelitov zozbierali a vydali v knihe s názvom Earth (Zem).

„Dúfame, že sa vám tento satelitný pohľad na Zem bude páčiť. Je to vaša planéta. Je to poslanie NASA,” napísal v predslove knihy jej autor Michael Carlowicz z NASA.

Chcete vidieť ako vyzerá Zem z vesmíru? NASA ponúka knihu na stiahnutie zadarmo
Obálka novej knihy. Zdroj: nasa.gov

Kniha obsahuje 69 záberov. Čitateľ v nej nájde snímky, ktoré dokonale zachytávajú atmosféru, vodu, zem, ľadovce a sneh. Každá fotografia je doplnená krátkym vedeckým vysvetlením pozorovaného javu.

Niektoré zábery sú zobrazené v nepravých farbách, vedci tak vedia zdôrazniť okom neviditeľné úkazy alebo zvýrazniť rôzne hodnoty.

Knihu si môžete zadarmo stiahnuť v elektronickej verzii na tomto odkaze. Ak by ste ju chceli mať v pevnej väzbe, za 53 dolárov (približne 46 eur) knihu nájdete na stránkach amerického vládneho vydavateľstva.

Prečítajte si tiež:
Aké obmedzenia platia pre kamióny v zahraničí?

 

Zdroje:

tech.sme.sk / Renáta Zelná 

nasa.gov 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií