fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AKTUÁLNE: Požiar stajní v bratislavskej Vrakuni sa rozšíril na vrakovisko

Bratislavskú mestskú časť Vrakuňa aktuálne sužuje požiar. Začali horieť budovy stajní, požiar sa rozšíril aj na objekt vedľajšieho autovrakoviska. Momentálne je na mieste viac ako 80 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z okolitých mestských častí a obcí.

Máte tip? napíšte nám mailom

Tlačová agentúra TASR pred chvíľou informovala o požiari v bratislavskej mestskej časti Vrakuňa. Podľa najnovších informácii ide o požiar stajní, ktorý sa rozšíril aj na vedľajšie autovrakovisko. Informáciu potvrdila Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Pri požiari zasahuje minimálne 80 profesionálnych aj dobrovoľných hasičov.

Kone sa rozutekali do poľa

Polícia Slovenskej republiky o tomto požiari informovala aj na Facebooku. „Päť hliadok bratislavskej PMJ bolo vyslaných k asistencii rozsiahleho požiaru na Ráztočnej ulici v Bratislave,“ informujú muži zákona. Zároveň v príspevku dodali, že v blízkosti požiaru bol okamžite zabezpečený odklon dopravy štyrmi hliadkami dopravnej polície. Podľa informácii na facebookovom účte polície sú v okolí aj splašené kone, ktoré pochádzajú zo stajní v blízkosti areálu. Bratislavská mestská polícia uviedla, že do poľa ušlo asi desať koní. S najväčšou pravdepodobnosťou však bude problém odchytiť ich. Požiar stajní zvieratá vyplašil. 

Príslušníci polície na Facebooku tiež uverejnili fotografie zo zásahu a rovnako aj video. Z areálu stajní sa šíri hustý čierny dym a na záberoch sú viditeľná aj autá z neďalekého vrakoviska. Mnohí v komentároch vyjadrujú svoje obavy o zvieratá.

Prečítajte si tiež:
Video: Polícia v okrese Komárno objavila obrovské laboratórium na pestovanie marihuany. Zaistili aj samopal

https://www.facebook.com/watch/?v=920808265038209

Požiar stajní majú v rukách hasiči

Požiar stajní usilovne hasia profesionálni hasiči zo všetkých bratislavských hasičských staníc. Dobrovoľní hasiči vytvárajú čerpacie stanovisko na zabezpečenie hasebnej látky,“ uviedla Križanová. Medzi hasičmi sú aj dobrovoľníci z hasičských zborov obcí a mestských častí Rača, Podunajské Biskupice, Prievoz, Most pri Bratislave, Čunovo, Záhorská Bystrica, Stupava a Devínska Nová Ves.

Starosta Vrakune Martin Kuruc na základe tejto udalosti vyzýva na sociálnej sieti ľudí, aby dávali pozor na svoje zdravie a životy. Ďalej upozorňuje, aby na mieste udalosti v smere od Ráztočnej ulice do Mosta pri Bratislave nezastavovali autami. Požiar stajní by si ľudia tiež nemali fotografovať či filmovať. Podľa neho bude informácií v médiách a na sociálnej sieti určite dosť. Starosta zároveň verí, že požiar stajní a vrakoviska sa podarí dostať pod kontrolu čo najskôr, obzvlášť pri veternom počasí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj TASR

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií