fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Archeológovia objavili pri Bordeaux 1300-ročný vrak lode i ďalšie historické artefakty (video)

Natrafili naň pri rieke Garonne, ktorá oblasťou preteká.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.6.2022 (Webnoviny.sk) – V južnom Francúzsku neďaleko Bordeaux objavili vzácny 1300 rokov starý vrak lode. Natrafili naň pri rieke Garonne, ktorá oblasťou preteká. Ako referuje web euronews.com, archeológovia našli i ďalšie historické artefakty.

„Vo vnútri lode, medzi podlahovými doskami, medzi rebrami a trupom, sme našli niekoľko keramických predmetov, ktoré zodpovedajú 7. až 8. storočiu,“ povedal archeológ Laurent Grimbert. Dodal, že medzi nájdenými predmetmi boli i kúsky kože či úlomok drevenej lyžice.

Loď momentálne rozoberajú, aby odhalili jej skutočnú charakteristiku a dozvedeli sa viac o stavbe plavidiel v stredoveku.

„Vykopávanie vraku bude ukončené do polovice septembra. Od tohto víkendu bude lokalita otvorená aj pre verejnosť,“ dodal Grimbert.

Viac k témam: Vrak lode
Zdroj: Webnoviny.sk – Archeológovia objavili pri Bordeaux 1300-ročný vrak lode i ďalšie historické artefakty (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií