Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Austrálčanka sa stala prvou ženou, ktorá je držiteľkou troch znakárskych svetových rekordov

V piatok večer o 12 stotín sekundy prekonala doterajšie maximum Číňanky Liou Siang z roku 2018.

21.10.2023 (SITA.sk) – Austrálčanka Kaylee McKeownová sa stala prvou ženou histórie, ktorá je v dlhom bazéne držiteľkou troch svetových plaveckých rekordov v disciplíne znak.

Prekonala doterajšie maximum

Už v júni 2021 zaplávala svetové maximum na 100 m (57,45 s) a v marci 2023 aj na dvojnásobnej vzdialenosti (2:03,14 min). Teraz pridal „sveťák“ aj na päťdesiatke, podarilo sa jej to na pretekoch Svetového pohára v Budapešti.

Dvadsaťdvaročná rodáčka z Redcliffu v austrálskom Queenslande v piatok večer dosiahla výkon 26,86 sekundy, čím o 12 stotín sekundy prekonala doterajšie maximum Číňanky Liou Siang z roku 2018.

Zlaté medaily

Na všetkých troch vzdialenostiach, na ktorých aktuálne drží svetové rekordy, získala na tohtoročných majstrovstvách sveta v japonskej Fukuoke zlaté medaily. V lete 2021 sa na stovke aj dvojstovke stala olympijskou šampiónkou, päťdesiatka nie je v programe OH.

„Chcela som plávať rýchlo a zistiť, čo dokážem. Nikdy som sa nepovažovala za šprintérku, preto je krásne mať rekord aj na tejto vzdialenosti,“ povedal spokojný Austrálčanka po budapeštianskom svetovom maxime.

Viac k témam: Svetový rekord
Zdroj: SITA.sk – Austrálčanka sa stala prvou ženou, ktorá je držiteľkou troch znakárskych svetových rekordov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií