Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

NAKA zadržala len 14-ročnú osobu v súvislosti s podozrením zo šírenia poplašnej správy

Trestného činu sa mal mladistvý dopustiť v utorok 7. mája.

8.5.2024 (SITA.sk) – Národná kriminálna agentúra v stredu na základe akcie s názvom Škola zadržala 14-ročnú osobu v súvislosti s podozrením zo šírenia poplašnej správy.

Výhražný mail

Trestného činu sa mal mladistvý dopustiť v utorok 7. mája, keď zaslal na riaditeľstvo jednej zo základných škôl v okrese Brezno výhražný mail, že v škole sa nachádza bomba.

Polícia varuje verejnosť, že šírenie bombových hrozieb môže byť posudzované aj ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, za ktorý hrozí doživotný trest a za šírenie poplašnej správy hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody tri až osem rokov.

Traumatizujúce následky

„Na základe výbornej kooperácie viacerých zložiek Policajného zboru a intenzívnej operatívno-pátracej činnosti Národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s odborom počítačovej kriminality Prezídia Policajného zboru bol odosielateľ emailu do 24 hodín vypátraný a zadržaný. Aktuálne prebiehajú so zadržaným mladistvým ďalšie nevyhnutné procesné úkony potrebné k zabezpečeniu dôkaznej situácie a vyhodnoteniu reálnej hrozby,“ informovala Zuzana Hrabovská z komunikačného oddelenia Prezídia Policajného zboru.

Ďalej upozornila, že ohrozovať bezpečnosť žiakov môže mať traumatizujúce následky nielen pre deti, ale aj pre zvyšok spoločnosti.

Viac k témam: Bomba, Bombový útok, hovorkyňa policajného prezídia, mladistvý, Poplašná správa, šírenie poplašnej správy, Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – NAKA zadržala len 14-ročnú osobu v súvislosti s podozrením zo šírenia poplašnej správy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií