Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Hnutie Slovensko odsúdilo fašizmus a dištancuje sa od tých, ktorí vzbudzujú neznášanlivosť a nenávisť medzi ľuďmi

Uviedol to predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš.

8.5.2024 (SITA.sk) – Hnutie Slovensko odsúdilo fašizmus a dištancuje sa od tých, ktorí vzbudzujú neznášanlivosť a nenávisť medzi ľuďmi pre ich štátnu príslušnosť, národnosť alebo rasu.

Uviedol to predseda poslaneckého klubu hnutia Michal Šipoš pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom.

„V hnutí Slovensko vyjadrujeme odhodlanie chrániť hodnoty, ktoré nám umožňujú žiť v mieri a slobode. Je našou povinnosťou pripomínať budúcim generáciám hrôzy vojny, ktoré spôsobilo šialenstvo fašizmu,“ zdôraznil.

Európa si dnes pripomína 79. výročie ukončenia druhej svetovej vojny. V hlavnom veliteľstve sovietskych vojsk v nemeckom Karlshorste, predmestí Berlína, podpísali 8. mája 1945 dokument o bezpodmienečnej kapitulácii hitlerovského Nemecka.

Druhá svetová vojna sa tak v Európe oficiálne skončila. Keďže v čase, keď dokument vstúpil do platnosti, bol v Moskve pre časový posun už nasledujúci deň, v Rusku a niektorých postsovietskych štátoch si koniec bojov na európskom kontinente pripomínajú 9. mája.

Bezpodmienečnú kapituláciu pritom nemecká branná moc podpísala už 7. mája 1945 vo francúzskom Remeši. Sovietsky zväz však následne tvrdil, že jeho zástupca na akte nemal potrebné právomoci, preto trval na opakovaní celej veci.

Viac k témam: Deň víťazstva nad fašizmom, Druhá svetová vojna, Fašizmus, Výročie
Zdroj: SITA.sk – Hnutie Slovensko odsúdilo fašizmus a dištancuje sa od tých, ktorí vzbudzujú neznášanlivosť a nenávisť medzi ľuďmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií