fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Auto ako doručovacia adresa. Škoda vyvíja systém, vďaka ktorému sa to stane realitou

Máte tip? napíšte nám mailom

ŠKODA AUTO DigiLab testuje doručenie tovaru z online nákupov priamo do batožinového priestoru vášho auta. Spolupracuje pri tom s Alza.cz a Rohlik.cz. Netreba sa báť, že vám niečo z auta zmizne?

Pozná to každý – niečo si cez internet objednáte a kuriér vám zavolá zrovna v najnevhodnejšiu chvíľu. Musíte potom prispôsobiť svoj program tak, aby ste mohli zásielku prevziať alebo otravovať niekoho druhého, aby to spravil za vás. Česká automobilka Škoda prostredníctvom svojej divízie ŠKODA AUTO DigiLab prichádza s riešením. Tým by malo byť doručovanie do batožinového priestoru vozidla.

Zdroj: skoda-storyboard.com

Ako to funguje?

Podľa oficiálnej správy automobilky by tento princíp doručovania mal fungovať veľmi jednoducho. Pri nákupe cez internet zvolíte spôsob dodania do kufra. V deň, kedy vám má byť zásielka doručená, sa kuriérovi v aplikácii zobrazí poloha vášho auta spolu s evidenčným číslom. Naopak do vašej aplikácie príde správa, aby ste danému kuriérovi povolili jednorazový vstup do batožinového priestoru.

Čas, na ktorý sa má vozidlo odomknúť, si zvolíte sami. Kuriér vloží zásielku dnu a následne by mal odfotiť obsah batožinového priestoru. Potom ho už iba zatvorí a vozidlo sa automaticky zamkne. Celý systém bude samozrejme fungovať iba pri modeloch Škoda, ktoré budú toto technické riešenie podporovať.

Prečítajte si tiež:
Zúfalý starček, ktorý prišiel o svojho posledného kamaráta, hľadal na internete parťáka na rybačku. Prihodilo sa mu však niečo, čo vo sne nečakal
Zdroj: skoda-storyboard.com

Jarmila Plachá, riaditeľka spoločnosti ŠKODA AUTO DigiLab, uviedla: „Tento pilotný projekt poskytuje konkrétny pohľad na to, ako sa dá čas pomocou najmodernejších technológií ešte jednoduchšie a pohodlnejšie v budúcnosti využívať. Spolu s našimi partnermi sa teším na ďalší rozvoj tohto projektu.“

Hlavnou myšlienkou celého projektu je uľahčiť doručovanie zásielok obidvom stranám. Ani jeden z dvojice Alza.cz a Rohlik.cz nie sú v tomto smere nováčikmi. Na Slovensku môžme v niektorých mestách využívať služby schránok a zásielku si vyzdvihneme v nami preferovanom čase. V susedných Čechách fungujú dokonca tzv. Alza HomeBox a podobnú schránku máte priamo u vás doma.

Zroj: zive.azet.sk

Kedy budeme môcť túto službu plne využívať zatiaľ spoločnosť neuviedla. V aktuálnej fáze je na rade testovanie a skúška reálnej prevádzky systému.

Zdroj: skoda-storyboard.com czechcrunch.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií