fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Avril Lavigne ponúkla podporu Justinovi Bieberovi pri jeho chorobe

Avril Lavigne podporuje Justina Biebera v jeho boji s lymskou boreliózou. Toto ochorenie spôsobuje baktéria, ktorá môže poškodiť nervový systém a kĺby. Vakcína proti tejto chorobe neexistuje.

Máte tip? napíšte nám mailom

35-ročná speváčka odhalila, že v roku 2015 ju tiež zasiahla táto oslabujúca choroba spôsobená kliešťami. Justin Bieber v januári odhalil, že trpí týmto ochorením. Avril neváhala a podala Justinovi pomocnú ruku a ponúkla mu pomoc a poradenstvo.

Avril Lavigne pre Entertainment Tonight povedala: „Práve som oslovila Justina s tým, že ak potrebuje radu, môžem s ním zdieľať svoje vedomosti.“

„Viem o ňom a myslím si, že sa mu darí dobre. Vydal novú skladbu a tiež mal turné.”

„Tiež je to bojovník, ktorý prekonal lymskú boreliózu, aj to bola inšpirácia k mojej piesni Warrior. ,,Warrior“ a „Head Above Water“ boli dve prvé skladby, ktoré som pre tento album napísala, pretože som čerstvo vychádzala z boja proti lymskej chorobe, takže to bolo prirodzené, čo bolo v mojom srdci.“

Avril Lavigne a koronavírus

Avril Lavigne varovali, že je vystavená vyššiemu riziku nákazy koronavírusom kvôli lymskej borelióze, takže šesť týždňov neopustila svoj dom a snažila sa minimalizovať riziká vrátane toho, že do svojho domu nepozve nikoho nového. Čistí všetky balíčky, ktoré dostane a trávi čas upratovaním a cvičením.

Prečítajte si tiež:
Cestovať po Európe úplne zadarmo? Aj vám sa to môže podariť! Požiadajte o špeciálny cestovný preukaz

Chorobu Justin Bieber spomína v dokumente

Choroba 27-ročného speváka mala ostať utajená, kým nebude uverejnený jeho dlho očakávaný dokument… ,,V dokumente zistíte, ako s chorobou bojujem a ako sa mi darí. Bolo to ťažkých pár rokov, ale dostávam správnu liečbu, ktorá mi s touto nevyliečiteľnou chorobou pomáha,” odhalil svojim fanúšikom Justin Bieber. Lekárom trvalo celé 2 roky, kým odhalili jeho neľahkú diagnózu.

Spevákovi okrem jeho fanúšikov vyjadrilo podporu aj viacero známych osobností. Medzi nimi boli napríklad okrem Avril Lavigne, Patrick Schwarzenegger, Logan Paul či Ludacris.

Čo je to lymská borelióza?

Lymská borelióza je infekčné ochorenie, ktoré sa najčastejšie prenáša pri poštípaní kliešťom alebo krv sajúcim hmyzom, ako sú komáre a niektoré muchy. Jeho rozmnožovací cyklus trvá asi 12 až 18 hodín (u bežných baktérií sú to minúty, vlastne desiatky minút).

Ako každá bakteriálna infekcia aj lymská borelióza sa lieči antibiotikami. Ak sa v mieste prisatia kliešťa vytvorí typická škvrna, je potrebné okamžite navštíviť lekára, ktorý nasadí okamžitú liečbu antibiotikami. Približne polovici nakazených ľudí sa, žiaľ, škvrna nevytvorí. Niektorí chorí si ani nie sú vedomí, že sa na nich niekedy prisal kliešť, pretože kliešť môže sám odpadnúť bez toho, aby si to človek vôbec všimol.

Prečítajte si tiež:
Nové inteligentné oblečenie od Google sa ide testovať!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj voiceofalexandria

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií