fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Justin Bieber je nevyliečiteľne chorý – Koľko mu ostáva času

Máte tip? napíšte nám mailom

Známy americký spevák Justin Bieber šokoval svojich fanúšikov. Otvorene priznal svoj zdravotný stav. Je nevyliečiteľne chorý.

Milovaný aj nenávidený – to je Justin Bieber, mladý spevák známy hlavne svojimi škandálmi. Mnohí ho obviňovali z drogovej závislosti, ako aj závislosti od alkoholu. Opak je však pravdou. Jeho nezdravá farba pleti, prepadnuté líca, ako aj kruhy pod očami sú dôsledkom jeho nevyliečiteľnej choroby..

Justin Bieber je nevyliečiteľne chorý

Populárny americký spevák vyšiel s pravdou von. Len pred niekoľkými dňa prekvapil svojich fanúšikov šokujúcim priznaním.

Kým množstvo ľudí hovorí, že vyzerám zle, že som na drogách a podobne, nevedia, že mi nedávno diagnostikovali lymskú boreliózu a nielen to, prekonal som aj mononukleózu, čo ovplyvnilo moju pokožku, funkcie mozgu, energiu a celkové zdravie,” priznal na svojom instagramovom profile Justin Bieber.

Choroba 27-ročného speváka mala ostať utajená, kým nebude uverejnený jeho dlho očakávaný dokument.. “V dokumente zistíte, ako s chorobou bojujem a ako sa mi darí. Bolo to ťažkých pár rokov, ale dostávam správnu liečbu, ktorá mi s touto nevyliečiteľnou chorobou pomáha,” odhalil svojim fanúšikom Justin Bieber.  Lekárom trvalo celé 2 roky, kým odhalili jeho neľahkú diagnózu.

Spevákovi okrem jeho fanúšikov vyjadrilo podporu aj viacero známych osobností. Medzi nimi boli napríklad Logan Paul, Avril Lavigne, Patrick Schwarzenegger či Ludacris.

Čo je to lymská borelióza?

Lymská borelióza je infekčné ochorenie, ktoré sa najčastejšie prenáša pri poštípaní kliešťom alebo krv sajúcim hmyzom, ako sú komáre a niektoré muchy. Jeho rozmnožovací cyklus trvá asi 12 až 18 hodín (u bežných baktérií sú to minúty, vlastne desiatky minút).

Ako každá bakteriálna infekcia aj lymská borelióza sa lieči antibiotikami. Ak sa v mieste prisatia kliešťa vytvorí typická škvrna, je potrebné okamžite navštíviť lekára, ktorý nasadí okamžitú liečbu antibiotikami. Približne polovici nakazených ľudí sa, žiaľ, škvrna nevytvorí. Niektorí chorí si ani nie sú vedomí, že na nich niekedy prisal kliešť, pretože kliešť môže sám odpadnúť bez toho, aby si to človek vôbec všimol.

Čítajte tiež:

Rodrigo Alvez: Ľudský Ken sa stal… Barbie!

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií