fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Bardejov zdobí nadrozmerný mobilný nápis, cieľom je propagácia historického mesta

Ako uviedol Radomír Jančošek, výhodou nápisu je, že sa dá presúvať na rôzne miesta v meste a okolí.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.4.2022 (Webnoviny.sk) – Na Radničnom námestí v Bardejove v piatok inštalovali nadrozmerný mobilný nápis Bardejov. Nápis je vysoký takmer 2,2 metra, výška jednotlivých písmen je viac ako 1,9 metra, šírka nápisu je skoro 10 metrov. Sumou 5 780 eur jeho výrobu financovala Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov.

Ako uviedol riaditeľ OOCR Radomír Jančošek, výhodou nápisu je, že sa dá presúvať na rôzne miesta v meste a okolí.

„Práve prenosnosť a fotografovanie sa s ním umožní ešte väčšiu propagáciu mesta Bardejov a jeho dominánt. Radničné námestie je iba jeho prvou zastávkou a zotrvá tam len niekoľko týždňov. Už teraz viacerí prejavili záujem o jeho umiestnenie aj na iných miestach – športovci by ho radi videli pred športovou halou, umelci pri fontánach, organizátori jarmoku pri Hrubej bašte na vstupe do mesta. Uvažuje sa aj s jeho putovaním po kopcoch tak, aby tam bol zďaleka viditeľný,“ vysvetlil Jančošek.

Zámerom realizácie nadrozmerného mobilného nápisu je hlavne propagácia historického mesta Bardejov, ktorého jadro je zapísané v UNESCO a patrí k najnavštevovanejším lokalitám v regióne. Nadpis je posuvný a nie je pripevnený k zemi. Každé písmeno ma inú váhu, jedno písmeno váži zhruba 50 až 60 kg. Spodok nápisu je pozinkovaný. Nápis bude v noci osvetlený LED svietidlami.

Prečítajte si tiež:
Špecializovaný trestný súd dostane tisíce eur, úradníci sa majú špecializovať na jednotlivé agendy

Viac k témam: nápis
Zdroj: Webnoviny.sk – Bardejov zdobí nadrozmerný mobilný nápis, cieľom je propagácia historického mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií