fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Austrálsky premiér Scott Morrison priznal prehru v parlamentných voľbách, vyhrala strana práce

Morrison učinil tento krok napriek tomu, že stále nie sú spočítané milióny hlasov.

Máte tip? napíšte nám mailom

21.5.2022 (Webnoviny.sk) – Austrálsky premiér Scott Morrison priznal prehru v sobotňajších parlamentných voľbách. Ako referuje spravodajský web BBC, zároveň zablahoželal k víťazstvu lídrovi stredoľavej Austrálskej strany práce Anthonymu Albanesemu, ktorý by ho mal nahradiť vo funkcii.

Morrison učinil tento krok napriek tomu, že stále nie sú spočítané milióny hlasov. Koalícia pod vedením jeho Liberálnej strany Austrálie sa usilovala o štvrté trojročné funkčné obdobie.

Dosiaľ mala v tamojšej 151-člennej Snemovni reprezentantov 76 kresiel. Prvotné výsledky sčítania sobotňajších volieb naznačovali, že liberáli môžu získať 38 kresiel, kým ich súperi vedení Albanesem až 71 mandátov.

Hlasovanie vo voľbách je v Austrálii povinné pre dospelých občanov a v prípade, že by nešli voliť, im hrozí pokuta. V dôsledku pandémie koronavírusu viac ako 48 % zo 17 miliónov austrálskych voličov hlasovalo skôr alebo požiadalo o hlasovanie poštou, čo pravdepodobne spomalí sčítanie.

Viac k témam: parlamentné voľby v Austrálii
Zdroj: Webnoviny.sk – Austrálsky premiér Scott Morrison priznal prehru v parlamentných voľbách, vyhrala strana práce © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Potopila Ivanka Trumpová svojho otca pred Kongresom? Osem hodín popisovala udalosti z dňa, kedy došlo k útoku na Kapitol
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií