fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Karel Gott mal posledné želanie: Manželka sa mu ho rozhodla splniť

Aj napriek tomu, že Karel Gott už nie je medzi nami, jeho odkaz ostal živý. Mal posledné želanie a to mu napokon splní manželka Ivana.

Máte tip? napíšte nám mailom

Obľúbený a charizmatický spevák podľahol chorobe 1. októbra vo veku 80 rokov. Česká vláda vyhlásila na deň pohrebu Karla Gotta štátny smútok. Pohreb prebiehal na želanie najbližšej rodiny so štátnymi poctami v katedrále svätého Víta. Posledná rozlúčka s Gottom pre verejnosť sa konala 11. októbra od ôsmej do dvadsiatej druhej hodiny v paláci Žofín. Hrob majstra Karla Gotta sa dnes nachádza na cintoríne na pražských Malvazinkách.

View this post on Instagram

A teď se konečně pouštím do fotek…

A post shared by Karel Gott (@officialkarelgott) on

Karel Gott podľahol rakovine

Karel Gott prežíval starobu spolu so svojou manželkou Ivanou a dvomi dcérami. Ich domovom sa stala vila v Prahe na ulici Nad Bertramkou. Odkedy sa však na verejnosť dostala informácia o tom, že známy spevák Karel Gott podľahol rakovine, pred jeho vilou sa začali schádzať prví fanúšikovia.

Každým ďalším dňom pribúdali aj sviečky a spomienkové predmety. Na miesto, kde žil Karel Gott, prichádzali ľudia zo všetkých kútov Českej republiky. Gott mal okrem dvoch mladších dcér aj dve staršie. Jednou je Lucie Kovaříková. Jej matkou je predavačka a majiteľka obchodu so spodnou bielizňou a plavkami, Iveta Kolářová. Dnes má 32-ročná Lucia dve deti. Druhou dcérou je 46-ročná Dominika Gottova, ktorú mal s Antoniou Zacpalovou.

View this post on Instagram

Další krásné narozeninové setkání.❤️#happyfamily

A post shared by Karel Gott (@officialkarelgott) on

Pocta Karlovi Gottovi

Aj napriek tomu, že Karel Gott už nie je medzi nami, jeho odkaz ostal živý. Hudbou žil celý život, a preto sa ešte pred svojou smrťou rozhodol, že sa svojim fanúšikom pripomenie. Z toho dôvodu sa najväčšie slovenské aj české hudobné stálice na konci roka stretnú v Prahe na koncerte na počesť Karla Gotta.

„Manžel si ešte za svojho života uvedomoval, že koncert na jeho pamiatku by pre jeho priaznivcov mal byť usporiadaný. Chcel, aby organizátorom koncertu bola agentúra Karel Gott Agency, a oznámil svojmu najbližšiemu tímu aj veľmi konkrétnu predstavu podoby koncertu. Budeme sa snažiť jeho želanie naplniť,“ oznámila Ivana Gottová.

https://www.instagram.com/p/ByI-YnxoCp-/

Koncert sa podľa oficiálnych stránok uskutoční 15. decembra za sprievodu najväčších slovenských, ale aj českých hudobných hviezd v pražskej O2 Aréne. Mená ešte agentúra nezverejnila, ale sľúbila, že to už čoskoro urobí. Koncert bude mať benefičný ráz. Počas koncertu odovzdajú poprednému onkológovi Marekovi Trněnýmu šek. Peniaze budú použité na podporu výskumu v oblasti lymfómu a leukémie.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj O2arena
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií